Audio-vizuelni konkurs Experimental Superstars

/ / Konkursi / 19. 06. 2017.

Experimental Superstars 3, međunarodni festival eksperimentalnog filma, muzičkog videa i ostalih audio-vizuelnih formi koje se koriste filmskim jezikom, poziva zainteresovane da prijavite svoje radove za ovogodišnje izdanje, koje će biti održano krajem avguta 2017. u Novom Sadu.

Festival Festival neguje pre svega apstraktne forme koje istražuju alternativne načine naracije na filmu, sa posebnim akcentom na radove koji uspešno spajaju vizuelni izraz sa muzikom.

Experimental-superstas---700px

Uslovi konkursa

Prihvataju se eksperimentalni filmovi (prvenstveno apstraktni), muzički video i druge eksperimentalne audio-vizuelne forme nastale u protekle dve godine. Nema ograničenja što se tiče trajanja radova. Jedan autor može da prijavi više radova.

Prijavljivanje radova moguće je preko platforme FilmFreeway (registracija je besplatna) na OVOM linku ili slanjem linka za pregled na produkcija.mafin@gmail.com.

Konkurs je otvoren do 15.07.2017. godine.

Nagrade

Na festivalu se dodeljuju sledeće nagrade:

• Nagrada žirija za najbolji eksperimentalni film,
  • Nagrada žirija za najbolji muzički video,
  • Specijalna nagrada žirija za AV inventivnost.