Dođite na panel-diskusiju sa Štefanom Ruzovickim

/ / Uncategorized / 23. 02. 2018.

Pozivamo vas da 3. marta u 12 časova dođete u Salu 3 u Sava centru i prisustvujte panel-diskusiji koja nosi naziv „Od ideje do Oskara”.

Austrijski reditelj i scenarista Štefan Ruzovicki biće gost na 46. FEST-u i tom prilikom razgovaraće sa mladim umetnicima iz Srbije.

Štefan Ruzovicki osvojio je Oskara za najbolji film van engleskog govornog područja 2008. godine, i to za ostvarenje „Krivotvoritelji” (The Counterfeiters).

Sa rediteljem o Oskaru i odnosu industrije prema ovoj filmskoj nagradi

Ruzovicki će sa ljubiteljima filma razgovarati na mnoge teme; cela diskusija će trajati oko sat vremena. Potrudiće se da prenese sopstvena iskustva na temu inspiracije, govoriće o svojim počecima, režiranju reklama i video-spotova, kao i o saradnji sa holivudskim zvezdama.

Posebnu pažnju posvetiće svom oskarovskom filmskom ostvarenju, govoriće o odnosu industrije prema Oskaru, finansiranju projekata, ali i o sadašnjosti i budućnosti filma i filmske industrije.

Iskoristite priliku da prisustvujete razgovoru i razmenjujete mišljenje sa vrhunskim profesionalacem u svom poslu.