Izložba „Fantastična anatomija” Ružice Bajić Sinkević u Univerzitetskoj biblioteci

/ / Vesti / 31. 10. 2019.

Pozivamo vas da u petak, 1. novembra, u 18 časova dođete u Umetnički centar Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković” na otvaranje izložbe „Fantastična anatomija”, čiji je autor profesorka Fakulteta savremenih umetnosti, mr Ružica Bajić Sinkević.

Ova izložba održava se u okviru manifestacije „Dani Fakulteta veterinarske medicine”, a postavku ćete moći da pogledate do 30. novembra.

Spoj nauke, umetnosti i savremenih tehnologija

Kroz multimedijalnu i interdisciplinarnu postavku sagledan je veoma interesantan spoj nauke, umetnosti i savremenih tehnologija. Postavka je jednako bliska poštovaocima nauke, kao i poštovaocima umetnosti.

Na izložbi radove prikazuju renomirani vizuelni umetnici: prof. Miodrag Bajić, prof. Rastko Ćirić, Miloš Slavković, Dejan Mandić, Tiberiu Beka, Iva Atoski, prof. Ružica Bajić Sinkević, Nataša Matović, Krunoslav Jović; zvučnu instalaciju priredio je Bratislav Vasilić, a Anatomski muzej Fakulteta veterinarske medicine izložio je skelete i preparate životinja koji su deo stalne postavke muzeja.

Dođite u Univerzitetsku biblioteku i uživajte u ovoj interesantnoj umetničkoj postavci.

Vidimo se!