Na Fakultetu obeležena krsna slava Aranđelovdan

/ / Nagrade, Obaveštenja, Vesti / 23. 11. 2017.

U duhu tradicije podneblja na kojem se nalazi, Fakultet savremenih umetnosti i ove godine obeležio je svoju krsnu slavu, Svetog arhangela Mihaila.

Kolaz

U svečanoj atmosferi, proslavi je prisustvovao uži krug profesora i saradnika, bez obzira na njihova verska uverenja. Slava Fakulteta proslavljena je dvadesetu godinu zaredom, na prigodan način, onako kako to dolikuje jednoj visokoškolskoj instituciji.

Hor Balkan Singing Orchestra uveličao proslavu

Kao što i priliči obeležavanju slave, slavski kolač osveštao je protojerej-stavrofor Stojadin Pavlović, dragi prijatelj i saradnik Fakulteta, glavni i odgovorni urednik Televizije „Hram” i direktor Patrijaršije. Kolač je lomio dekan Fakulteta savremenih umetnosti, profesor Saša Filipović.

Svečanu proslavu krsne slave FSU uveličao je hor Balkan Singing Orchestra, koji je nakon obreda rezanja kolača izveo divan prikladan program, u kojem su uživale sve zvanice.

Sveti arhangel Mihailo proslavljen je u dostojanstvenom maniru, a svi gosti dogovorili su se da se okupe u isto vreme i naredne godine.

Slike sa proslave krsne slave Fakulteta možete pogledati u galeriji.