Obeležavanju Materica doprineli studenti i profesori ALUM-a

/ / Vesti / 23. 12. 2016.

proslava_praznika_materice

U nedelju, 25. decembra, u kripti spomen-hrama Svetog Save na Vračaru obeležen je praznik Materice. U organizaciji ove proslave, koja nosi naziv „Majka – ikona porodice”, učestvovao je i profesor dramskih umetnosti Akademije lepih umetnosti i multimedija, Božidar Đurović. On je ujedno bio i reditelj programa, dok su autori scenarija protojerej-stavrofor Stojadin Pavlović i protojerej-stavrofor Dragomir Sando.

Ostali učesnici proslave, među kojima su se našli profesori, kao i studenti ALUM-a, bili su:

• Dušan Kovačević
  • Ljiljana Blagojević
  • Vesna Čipčić
  • Biljana Đurović
  • Aleksandra Radović
  • Lena Kovačević
  • Hadži Nenad Maričić
  • Nebojša Milovanović
  • Jovana Stević
  • Olivera Guconić
  • Nikola Todorović
  • Strahinja Padežanin

U okviru programa nastupio je i hor „Srbski pravoslavni pojci”. Proslava je realizovana u organizaciji televizije Hram, a sa blagoslovom patrijarha srpskog gospodina Irineja.

Pogledajte kakva je atmosfera vladala na obeležavanju ovog značajnog pravoslavnog praznika.