Ovo su nagrađeni na Velikom konkursu za srednjoškolce kreativce: Vidimo se na Dorćol Platzu 28. maja na Danima savremenih umetnosti!

/ / Vesti / 22. 05. 2019.

Učenici srednjih škola iz cele Srbije pokazali su svoj talenat na Velikom konkursu za srednjoškolce kreativce, koji je trajao od 15. februara do 15. maja 2019. godine.

Na konkurs se prijavilo više od 150 učenika sa preko 250 radova na temu „Telo”, a stručni žiri odabrao je najbolje u svih šest kategorija – crtež, slika, video, fotografija, dizajn i kreativni tekst. Svi pristigli radovi biće izloženi na velikoj izložbi 28. maja u Dorćol Platzu. Izložba se održava u okviru Dana savremenih umetnosti i biće otvorena u 18 časova. Svi ste pozvani na izložbu i dobro druženje.

Stručni žiri imao je težak posao da odabere najbolje

Stručni žiri nije imao nimalo lak zadatak da od velikog broja pristiglih radova odabere najkvalitetnije, ali je, sa druge strane, uživao u kreacijama i umetničkom izrazu srednjoškolaca.

Stručni žiri činili su:

• Ružica Bajić Sinkević, profesorka crtanja i slikanja na FSU;
  • Marina Crnogorac, profesorka grafičkog dizajna na FSU;
  • Svetlana Knežević Lukić, profesorka fotografije na FSU;
  • Dušica Filipović, profesorka književnosti na FSU;
  • Goran Redžepi, profesor Škole za dizajn u Beogradu; predaje fotografiju i grafiku knjige;
  • Olivera Erić, dokumentarista Galerije FLU.

Čestitke najboljima

Najuspešniji u svih šest kategorija biće nagrađeni tabletom, dok su kursevi Photoshopa obezbeđeni za drugo i treće mesto u svakoj kategoriji. Najbolji među najboljima, apsolutni pobednik svih šest kategorija, osvaja prvu nagradu: Gran-pri – školovanje na Fakultetu savremenih umetnosti.

Pobednicima konkursa svečano će biti uručene nagrade na samoj izložbi.

Nagrađeni učenici:

Kategorija CRTEŽ:

1. nagrada: Danica Stojanović, Umetnička škola, Niš, „Telo”
2. nagrada: Veljko Vučenović, Srednja škola, Grocka, „Saligia”
3. nagrada: Kristina Obrenović, Umetnička škola, Užice, „Telo”
Pohvala: Milica Jovanović, Škola za dizajn, Beograd, „Adam i Eva”

Kategorija SLIKA:

1. nagrada: Ivet Lašu, Gimnazija „Boljai”, Senta, bez naziva
2. nagrada: Petra Čanović, Škola za dizajn, Beograd, bez naziva
3. nagrada: Valerija Momot, Umetnička škola, Užice, bez naziva

Kategorija DIZAJN:

1. nagrada: Jelena Đurić, Škola primenjenih umetnosti, Šabac, „Krug”
2. nagrada: Milica Bojanić, Umetnička škola, Niš, „Akvarijum”
3. nagrada: Marta Zatezalo, Deveta beogradska gimnazija, „Poseta odelu ljudskog bića”

Kategorija FOTOGRAFIJA:

1. nagrada: Mirjana Cvjetić, Gimnazija „Uroš Predić”, Pančevo, „Uvek je bolje udvoje”
2. nagrada: Stevan Pešić, Umetnička škola, Niš, „The Birth of Flora”
3. nagrada: Lazar Simeunović, Umetnička škola, Užice, „Telo”

Pohvala: Tijana Cvjetić, Gimnazija „Uroš Predić”, Pančevo, „Voli svoje telo”
Pohvala: Milica Bojanić, Umetnička škola, Niš, „Dolores corporis at animi”

Kategorija: MULTIMEDIJALNI RAD

1. nagrada: Mladen Stojanović, Tehnička škola, Zaječar, „Maska života”
2. nagrada: Enike Kitty Soboslai, Gimnazija „Boljai”, „Kontakt”
3. nagrada: Mina Lazović, Tehnička škola, Čačak, „Telo”

Kategorija: KREATIVNI TEKST

1. nagrada: Anastasija Mitov, Medicinska škola „Beograd”, „Telo”
2. nagrada: Ramiz Tutić, Gimnazija, Novi Pazar, „U svemiru svemir”
3. nagrada: Nađa Mrković, Baletska škola „Lujo Davičo”, Beograd, „Iza horizonta”

Apsolutni pobednik Velikog konkursa za srednjoškolce kreativce jeste Ana Simić iz Škole za dizajn u Beogradu. Ona je poslala rad u kategoriji SLIKA koji nosi naziv „Telo pod mikroskopom” i za njega dobila Gran-pri.

Vidimo se na velikoj izložbi u Dorćol Platzu 28. maja od 18 časova

Kruna celog događaja biće velika izložba koja će se održati u utorak, 28. maja, u izložbenom prostoru Dorćol Platza. Izložba se održava u okviru Dana savremenih umetnosti i biće otvorena u 18 časova, a posetioci će imati priliku da vide sve pristigle radove i da uživaju u umetničkim kreacijama srednjoškolaca iz cele Srbije.

Dođite na izložbu da zajedno slavimo umetnost, da se družimo i uživamo u kreativnim radovima vaših vršnjaka.

Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim mentorima koji su učestvovali na konkursu. Veoma smo ponosni na to što ste nam poslali veliki broj kreativnih radova i posao da se odaberu najbolji nije bio nimalo lak. Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da će ovaj konkurs biti organizovan i naredne godine.