Prijavite se na veliki konkurs za srednjoškolce kreativce – ove godine tema je TELO

/ / Vesti / 4. 03. 2019.

Fakultet savremenih umetnosti i ove godine obradovaće najtalentovanije srednjoškolce. I ove godine nastavljamo veliki konkurs za srednjoškolce kreativce. Tema za 2019. godinu je „Telo”, a sve o pravilima prijavljivanja, načinu na koji možete da ostvarite temu i da pošaljete radove možete pronaći OVDE.

Konkurs se raspisuje u šest kategorija:

• CRTEŽ (klasični crtež rukom u svim crtačkim tehnikama, ilustracija, digitalni crtež rađen na kompjuteru);
  • SLIKA (slika napravljena bilo kojom slikarskom tehnikom, kolaž, mozaik, street art);
  • DIZAJN (grafički dizajn, modni dizajn, dizajn predmeta, arhitektura);
  • FOTOGRAFIJA (digitalna fotografija, foto-kolaži, foto-montaže);
  • VIDEO (video-radovi, klipovi, gifovi, snimljeni performansi);
  • KREATIVNI TEKST (vest, najava, izveštaj, copywriting, slogan).

Na konkurs mogu da se prijave svi srednjoškolci iz Srbije, a jedan učenik može da pošalje najviše tri rada, u istoj kategoriji ili u različitim. Prijavite se i pokažite svu svoju kreativnost!

Obrazloženje teme konkursa

Tema ovogodišnjeg konkursa je „Telo”. Na vama je da odaberete način na koji ćete predstaviti telo i medij da predstavite svoje zamisli. Takođe, vi birate da li ćete na temu odgovoriti kroz skulpturu, crtež, animaciju, u digitalnoj formi, kroz grafički dizajn, 3D umetnost, interesantan tekstualni sadržaj, YouTube kanal ili video-post. Sve dolazi u obzir.

Evo nekih ideja koje bi mogle da vam pomognu da doživite temu ili da vam budu inspiracija u stvaralaštvu:

• Celokupna fizička struktura organizma;
  • Materijalni objekat, predmet, stvar;
  • Velika količina ili kolekcija nečega;
  • Telo mrtve životinje ili osobe;
  • Telo bez glave, vrata i udova;
  • Centralna poruka komunikacije;
  • Grupa osoba povezanih zajedničkim vezama;
  • Zbirka podataka, sistem, npr. zakon;
  • Individualni 3D objekat koji ima masu;
  • Spoljna struktura vozila, karoserija.

Bitno je samo da budete originalni, jedinstveni i svoji. Da pokažete svu svoju kreativnost.

Konkurs traje do 25. aprila 2019. godine

Svi oni koji žele da učestvuju na konkursu potrebno je da popune prijavu do 31. marta. Svoje radove u elektronskoj formi potrebno je da pošaljete najkasnije do 25. aprila 2019. godine, i to na imejl: konkurszakreativce@fsu.edu.rs.

Svi radovi moraju sadržati sledeće podatke: ime i prezime učenika, ime i prezime mentora (ukoliko je rad rađen pod mentorstvom), naziv škole, telefon učenika i/ili mentora. Radovi bez ovih podataka neće se uzeti u razmatranje.

Fotografije radova i digitalne radove potrebno je sačuvati u rezoluciji od 300 dpi, u JPG formatu, duža strana 15 cm.

Radove obavezno imenovati na sledeći način: ime prezime – naziv škole – naziv rada – kategorija (npr. PETAR PETROVIĆ – ŠKOLA ZA DIZAJN – LETO – FOTOGRAFIJA). Digitalne radove odštampati na papiru A4 formata, a video-radove slati putem WeTransfera.

Do 1. 5. 2019. godine stručni žiri će odabrati radove koji ulaze u uži izbor.

O rezultatima konkursa i završnoj svečanosti dodele nagrada svi učesnici biće obavešteni najkasnije do 5. 5. 2019. godine. Formular za prijavljivanje možete preuzeti OVDE.

Nagrada za sve učesnike – velika izložba u Dorćol Platzu

Za najbolje među najboljima obezbeđene su vredne nagrade:

1. Jednogodišnja stipendija za FSU – pobednik konkursa;
  2. Tablet i olovka – za pobednike pojedinačnih kategorija;
  3. Besplatan kurs Photoshopa – za prva tri mesta u svim kategorijama.

Sve naše srednjoškolce kreativce nagradićemo velikom izložbom svih pristiglih radova, koja će biti organizovana 28. maja 2019. godine u Dorćol Platzu. Tog dana zajedno ćemo proslaviti dan Fakulteta savremenih umetnosti i biće dodeljene nagrade svim pobednicima.

Prijavite se za učešće na velikom konkursu za srednjoškolce kreativce, neka svi vide umetnika u vama!