Profesor FSU Hadži Nenad Maričić glumi u predstavi „Pluto”, čija je premijera 27. septembra u Sava centru

/ / Vesti / 24. 09. 2018.

Profesoru Fakulteta savremenih umetnosti Hadži Nenadu Maričiću pripala je velika čast da igra u Aristofanovoj komediji „Pluto”, koja će beogradsku premijeru imati 27. septembra od 19.30 u Sava centru.

Profesor Hadži Nenad Maričić, koji se ostvario u ulozi horovođe, jedini je stranac koji glumi u ovoj predstavi, nastaloj u saradnji Narodnog pozorišta u Beogradu i Nacionalnog teatra Grčke iz Atine.

Svi studenti i profesori Fakulteta savremenih umetnosti predstavu mogu pogledati potpuno besplatno.

Premijera predstave „Pluto” održana 13. jula u čuvenom antičkom teatru Epidaurus

Predstava, nastala na osnovu protokola o dugoročnoj saradnji između Narodnog pozorišta u Beogradu i Nacionalnog teatra Grčke, koji su u oktobru prošle godine u srpskoj prestonici potpisali upravnici Dejan Savić i Statis Livatinos, premijerno je izvedena letos, 13. jula, u čuvenom antičkom teatru Epidaurus na Peloponezu, u okviru prestižnog „Atinskog festivala”.

Ovaj izuzetni pozorišni poduhvat, između ostalog, ostao je upamćen i po tome što se sa te, za Grke svete scene, stare 2.500 godina, prvi put začuo i srpski jezik zahvaljujući glumcu Hadži Nenadu Maričiću.

Satira o političkim prilikama stare Grčke, aktuelna i danas

U toj i danas veoma aktuelnoj priči, koju je veliki komediograf stare Grčke i oštar kritičar svoga doba napisao kao britku satiru na političke prilike, sve ostale role igraju glumci Nacionalnog teatra iz Atine.

Scenograf je Keni Meklalen, koreograf Amalija Benet, a kompozitor Angelos Trijandafilu.
Iz Narodnog pozorišta u Beogradu, u čijim radionicama su urađeni kostimi, učestvuju i kostimograf Marina Medenica i producent Vuk Miletić.

Dođite u Sava centar 27. septembra i uživajte u autentičnoj grčkoj komediji.

Vidimo se!