Slobodan Beštić

Slobodan Beštić

docent

Uža naučna odnosno umetnička oblast:
Gluma

Predmeti:
Gluma

Slobodan Beštić završio je osnovne i master studije glume na Fakultetu dramskih umetnosti 1987.godine.
Na Akademiji umetnosti i Fakultetu dramskih umetnosti radio je kao asistent, dok na Univerzitetu Sinergija radi kao docent od 2015.godine.
Na Fakultetu savremenih umetnosti izabran je u zvanje docenta 2017.godine.

Pozorišne uloge:

  • Sumnjivo lice, Nušić, Jerotije, režija A. Urban, NP, 2017 godine
  • Narodna drama, O. Dimitrijevic, Dragan, 2017.godine
  • Sara, E. Šmit, Pitu, režija F. Karajica, Šabac-NP, 2016.godine
  • Rodoljupci, Sterija, Žutilov, režija A. Urban, Narodno pozorište, 2015.godine
  • Aveti, H. Ibzen, Pastor Manders, režija A. Nosov (Hartefakt, Bitef, Mess, Budva grad teatar), 2015. godine.
  • Moje nagrade, T. Bernhard, režija M. Pelević, Narodno pozorište Beograd, 2015. godine.
  • Dali Pikaso, F. Arabal, Pikaso, režija D. Udovički, Bitef teatar, 2015.godine.
  • Šarlota, D.Rajt, Lotar, režija A. Nikolić, Parobrod, 2014.godine.
  • Majka Hrabrost, B.Breht, Kuvar, režija A. Tomović, Narodno pozorište, 2014. godine.
  • Per Gint, H. Ibzen, više uloga, režija S.W. Holm, Dusseldorfer Schauschšpielle Theater-Nemačka, 2013.godine.
  • Patriotic Hipermarket, dokumentarna drama, režija Dino Mustafić, Bitef teatar, 2012.godine.
  • Zli Dusi, Dostojevski, Otac Tihon, režija T.M. Rigonat, Narodno pozorište, 2011.
  • Rodjeni u YU, dokumentarna drama, režija D. Mustafić, JDP,2010.godine.
  • Bahantkinje, Euripid, Glasnik, režija S.W.Holm, NP,2010.godine.
  • Igrajući žrtvu, Presnjakov, Stasik, režija N. Zavišić, NP, 2009.godine.
  • Kabul, Kušner, Milton, režija Ž. Đukić, NP,2009.godine.
  • Seksualne neuroze naših roditelja, Bernfus, Otac,režija T.Mandić, NP,2008.godine.
  • Opasne veze, Laklo, Valmon, režija S. Bodroža, NP, 2007.godine.
  • Vučjak, Krleža, Horvat, režija A.Nikolić, NP Kikinda, 2006.godine.
  • Frida Kalo, S.Domazet, Dijego Rivera, režija I. Vujić, Madlenianum, 2006.godine.
  • 1984, Orvel, svi likovi, režija N.Zavišić, Bitef-Groningen (Holandija), 2006.godine.
  • Travnička hronika, više likova, režija Lj. Ristić, Zvezdara teatar, 2005.godine.
  • Ifigenija na Aulidi, Euripid, Agamemnon, režija S.Bodroža, NP 2005.godine.
  • Mali princ, Egziperi, Pilot,plesna predstava, koreografija K.Dorić, Bitef teatar, 2005.godine.
  • Tišina treznih, Čat, Krapek, režija K.Mezei, NP 2004.godine.
  • Hamletmašina, H. Miler, Hamlet, režija N. Kokotović, CZKD, 2004.godine.
  • Faust, Gete, Car, režija M.Erceg, NP, 2003.godine.
  • Hamlet, Šekspir, Hamlet, režija I.Vujić, NP, 2002.godine.
  • Balkanska plastika, M.Magazinovic, Gezeman, režija I.Vujić, 2001.godine.
  • Pas, žena, muškarac, Berg, Muškarac, režija Z. Sokolović, NP 2001.godine.
  • Dijalog u paklu, Žoli, Monteskije, režija P. Bajčetić, NP 2000.godine.
  • Obala djubrište, H. Miler, režija S. Bodroža, Beton hala, 2000.godine.
  • Smert Uroša Petago, S. Stefanović, Car Uroš, režija M. Erceg, CZKD, 2001.godine.
  • Makbet, Šekspir, Makbet, režija S.Djulić, MTM (Bosna), 2000.godine.
  • Priča o mladiću i 1000 andjela, autorski projekat, Andjeo, režija G. Lebović, Omen teatar, 1999.godina.
  • Saloma, Vajld, Saloma, režija R. Viktjuk, JDP, 1999.godina.
  • Leons i Lena, Kralj Petar, režija D.Mijač, JDP, 1998.godina.
  • Cincano za Smirnovu, Petruševska, Kosta, režija V. Dvorcin, JDP, 1997.godina.
  • Mrtve duše, Gogolj, Djavo, režija D. Mijač, 1997.godina.
  • Mišolovka, A.Kristi, Džajls, režija I.Ristić, BDP,1996.godina.
  • Troil i Kresida, Šekspir, Paris, režija D.Mijač, JDP, 1995.godina.
  • Bure Baruta, Dukovski, Boris, režija S.Unkovski, JDP, 1995.godina.
  • Konte Zanović, Glumac, režija R. Vojvodić, Budva Grad Teatar, 1995.godina.
  • Makbet Ono, plesna predstava, Makbet, koreografija S. Vukićević, CZKD, 1995.godina.
  • Nesporazum, Kami, Sin, režija F. Gajić, BDP 1994.godina.
  • Nižinski, M.Popović, Nižinski, režija I. Mensur, JDP, 1994.godina.
  • Plava ptica, Meterlink, više uloga, režija I.Mensur,JDP,1993.godina.
  • Unosno mesto, Ostrovski, Žadov, režija V. Dvorcin, NP Zaječar, 1993.godina.
  • Nistar lutalica, autorski projekat, režija G. Lebović, Omen teatar i CZKD, 1993.godina
  • Hamlet, Šekspir, Prvi Glumac, režija G. Stojanovic, JDP, 1992.godina.
  • Ova vavilonska pometnja, Breht, Andjeo, režija D. Miloševic, Dah teatar,1992.godina.
  • Emigranti, Mrožek, XX, režija N. Milivojević, BDP, 1991.godina.
  • Zli dusi, Dostojevski, Šatov, režija A.Miljanić, CZKD, 1991.godina.
  • Vaskrsenje,balet, muzika G.Maler, Maler, koreografija L.Pilipenko, balet NP,1991.godina.
  • Mala sirena, M. Jursenar, Luda, režija P.Zec, Sava centar, 1990.godina.
  • U potrazi za Marselom Prustom, N.Prokić, više uloga, režija D. Mijač,1990.godina.
  • Milena iz Praga, O.Savić, Kafka, JDP, 1989.godina.
  • Sveti Georgije ubiva aždahu, Kovačević, Posilni,režija M. Draškić, Atelje 212, 1989.godine.
  • Dorian Grej, plesna predstava, Dorian, koreografija D.Pajević, Bitef teatar,1989.godina.
  • Mario i Madjioničar, T.Man, Mario, režija N. Milivojević, JDP 1989.godina.
  • Dozivanje ptica, H.Pašovic, više uloga, režija H. Pašović, 1989.godina.
  • Krvoskok, H. Pašović, Arto, režija H.Pašović, Kotor,1988.godina.
  • Ruženje naroda u dva dela, Selenić, Obrad, režija D. Mijač, JDP 1988.godina.
  • Seobe, Crnjanski, Piščević, režija V.Ognjenović, JDP 1987.godina.
  • Budjenje proleća, Vedekind, Moric, režija H.Pašović, 1986.godina.
  • Pred ogledalom, Kaverin, Kostja, režija Z. Rankić, Atelje 212,1985.godina.
  • Per Gint, više uloga, režija P. Madjeli, JDP,1985.godina.
  • Dobra duša iz Sečuana, Breht, Stolar, režija P. Madjeli, SKC, 1984.godina.

Film i TV – izbor

  • Pet, Dane, rezija Balsa Djogo, 2017. godina
  • Nemanjici, Aleksije Andjeo, režija Marko Markovic, 2017. godina
  • Čovečanstvo, Zoran, scenario i režija S. Dragomirović, 2016.godina
  • Afterparti, Rastislav, scenario i režija L. Bursać, 2015.godina.
  • Sindjelići, Gvozden, Emotion production, 2014.godina.
  • Srpski film, Marko, režija S.Spasojević, 2009.godina.
  • Život je marš,više uloga, režija M. Milojević, RTS, 2003.godina.
  • Rodoslov jednog valcera, više uloga, režija M. Milojević, RTS, 2003.godina.
  • Gospodja Kolontaj, Marsel, režija S. Radović, RTS 1996.
    godine.
  • Milena iz Praga, Kafka, režija S. Radović, RTS, 1994.godine.
  • Jastuk groba mog, Solarić, režija S.Mrmak, RTS 1990.godine.
  • Metla bez drške, Vladimir, režija V.Aleksić, RTS 1989-1993.godine.
  • Kuća pored pruge, film, Mitar Šiptar, režija Ž. Dragojević, 1988.godine.
  • Sazveždje belog duda, Ćosa, režija S.Radović, RTS 1987.godine
  • Već vidjeno, film, mladi Stole, režija G.Marković, 1987.godine.
  • Prokleta avlija, Nevin, režija M.Maričić, RTS, 1984.godine.
  • Raša Plaović, Narodno pozorište, 2015.
  • Nagrada publike i nagrada stručnog žirija na festivalu Patosofiranje, za Šarlotu. 2015.
  • Zlatna kolajna za Moje nagrade, Festival monodrame i pantomime, 2015.godine.
  • Nagrada za najbolju mušku ulogu, Horvat, Festival klasike Vršac, 2006.godine.
  • Ardalion, nagrada za najbolju mušku ulogu, Hamlet, Jugoslovenski festival u Užicu, 2004.godine.
  • Nagrada Gordana Kosanović, evropska nagrada za glumca koju dodeljuje Roberto Culi (Theatar an der Ruhr), 1999.godine.za ulogu Salome.
  • Nagrada za najuspešnije istraživanje pozorišnog jezika, Nižinski,Malo Sterijno pozorje.
  • Debitantska nagrada na filmskom festivalu u Nišu za film Kuća pored pruge, 1988.godine.
  • Nagrada za najboljeg mladog glumca za ulogu Morica u Budjenju proleća, MES, Sarajevo, 1987.godine.
  • Rad u teatru laboratoriji Odin teatra Eudjenija Barbe, Holstebro, Danska, seminari Rad glumca na sebi i Rad glumca na ulozi, 1991. I 1992.godine.
  • Rad u teatru laboratoriji Dah teatra 1991.godine.
  • Tehnike klasicnog plesa sa Jelenom Šantić, 1988.godine.
  • Tehnike klasičnog i savremenog plesa, Sonja Vukićević, 1989., 1990., 1993.,1994.,1995., 1998. godina.
  • Tehnike savremenog plesa, Dejan Pajević, 1989. I 1990.godine.
  • Buto ples, Jelena Gašić, Bitef teatar, 1990.godine.
  • Antropološki teatar E.Barbe, ISTA škola, 1996.godine.
  • Priprema glumca za ulogu u no i kabuki teatru, Širo Daimon, Rex, 1998.
  • Buto ples, Tanja Zgonc, Bitef teatar, 2000.godine.
  • Rad glumca na sebi, Yoshi Oida, NP 2001. godine.
  • Stručno usavršavanje u dramskoj pedagodiji – izbor
  • Rad sa Ljubicom Beljanski Ristić u Centru za edukaciju u drami i umetnosti (od 1993. do danas).
  • Rad sa decom i mladima u Školigrici i Škozorištu 1995.godine.
  • Seminari za nastavnike i dramske pedagoge u okviru Cedeuma.
  • Primena drame u procesu interaktivne nastave, Pedagoški univerzitet Birmingem, Engleska, 1999.godine.
  • Letnje i zimske škole Drame i Teatra u edukaciji, Pax projekat, Mostar, od 1998. do 2001.godine.
  • Internacionalna konferencija dramskih pedagoga, Jordan, 2001.godine.