Profesori FSU dobili vrednu nagradu za svoju knjigu

/ / Vesti / 30. 03. 2018.

Dva profesora Fakulteta savremenih umetnosti Ljubinko Gordić i Zdravko Maljković dobili su nagradu za svoju knjigu „Stereofonija – teorija i praksa” na trećem festivalu humanistike, kulture i umetnosti – FESK.

Knjiga je nagrađena za doprinos inovativno-obrazovnoj praksi, što je već druga nagrada za ovu izuzetnu knjigu, pošto ju je prošle godine stručni žiri muzičke revije „Muzika Klasika” proglasio za knjigu godine.

Maljković i Gordić pokušali su da približe dizajn zvuka novim generacijama

Zdravko Maljković i Ljubinko Gordić dugogodišnji su dizajneri zvuka na Radio Beogradu, a na Fakultetu savremenih umetnosti predaju na odseku Menadžment umetničke produkcije i medija.

Njihova knjiga posvećena je sadašnjim i budućim kolegama. Prvima kao podsetnik, a drugima kao priručnik u profesionalnim izazovima koji ih očekuju. Autori su pokušali teoretski i praktično (sastavni deo knjige je CD sa primerima) da približe ovaj zahtevan posao novim generacijama.

Pogledajte emisiju posvećenu knjizi „Stereofonija – teorija i praksa” emitovanu na RTS-u: