Radionica stripa na Goethe-Institutu 23. aprila

/ / Konkursi / 8. 04. 2019.

Ako ste ljubitelji stripa i zanima vas ilustrovanje tog tipa, onda je Radionca Goethe-Instituta mesto na kojem ćete želeti da budete 23. aprila u 19 časova.

Radionica se održava u prostorijama Goethe-Instituta u Knez Mihailovoj 50.

Pošto je UNESCO proglasio 23. april Svetskim danom knjige, Goethe-Institut odlučio je da taj dan obeleži u svojim prostorijama tako što će organizovati radionicu stripa. Mesta ima za 10 studenata Fakulteta savremenih umetnosti, a učešće možete da obezbedite tako što ćete svoju prijavu poslati na imejl-adresu bibliothek-belgrad@goethe.de najkasnije do srede, 10. aprila.

Prijava treba da sadrži ime i prezime, godište, naziv fakulteta i broj mobilnog telefona.

Radionicu vodi jedan od najcenjenijih evropskih crtača Aleksa Gajić

Goethe-Institut došao je na ideju da za studente organizuje radionicu koju će posvetiti stripu i ilustracijama za ovaj vid izdavaštva. Radionicu će voditi čuveni srpski strip-autor, ujedno i jedan od najcenjenijih evropskih crtača Aleksa Gajić. Pričaće sa gostima o procesu ilustrovanja knjiga, kao i o samom radu na ilustracijama za priču „Majorat” E. T. A. Hofmana. Predstaviće nacrte, razrade i završne verzije ovih dela.

Prijavite se i učestvujte na ovoj zanimljivoj radionici i saznajte svetske trendove u oblasti stripa.