START 2018 – izložba radova studenata FSU u Univerzitetskoj biblioteci u Beogradu

/ / Vesti / 11. 09. 2018.

Studenti vizuelnih umetnosti sa FSU dobili su još jedno veliko priznanje za svoj talenat i trud. Njihovi radovi biće izloženi u Umetničkom centru Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković” (Bulevar kralja Aleksandra 71), a izložba nosi naziv START 2018.

Izložba se otvara u petak, 14. septembra, a publika će imati priliku da pogleda ovu izložbu i uživa u radovima studenata FSU sve do 24. septembra 2018. Radove je odabrala profesorka slikarstva Ružica Bajić Sinkević.

Na ovaj način, Fakultet savremenih umetnosti i Univerzitetska biblioteka u Beogradu proslavljaju petogodišnju saradnju.

Tema izložbe je telo – ljudska figura

Na izložbi START 2018 biće predstavljeni radovi 17 studenata koji su na osnovnim i master studijama slikarstva. Svoje radove će izlagati: Kristina Pištanjat, Stefan Matić, Zorana Vlajnić, Snežana Todorović, Dunja Pejčinović, Danica Krstić, Željko Belić, Ivan Špehar, Vesna Petrović, Nevena Jeličić, Marko Prešić, Ana Matić, Gordana Milenković, Tanja Pavlović, Snežana Lilić, Tanja Gligorijević i Maja Živković.

Njihovi radovi nastali su tokom školske 2017/18. godine. Tema ove izložbe je telo – ljudska figura.  Ideja izložbe crteža je da se predstavi opus studenata koji se crtežom figure bave na najrazličitije načine: od klasične studije, linijskog crteža, analize valerskih vrednosti, ekspresivnog snažnog crteža, preko transpozicije do eksperimenta, kombinovanja različitih materijala, a sve u cilju analize tela i duha žene, muškarca ili deteta.

Dođite u Univerzitetsku biblioteku i uživajte u umetnosti koju su kreirali studenti FSU.

Vidimo se!