Studenti FSU na izložbi „Čistač” Marine Abramović

/ / Vesti / 23. 01. 2020.

Studenti Departmana vizuelnih umetnosti Fakulteta savremenih umetnosti, u okviru redovne nastave na predmetima Teorija performansa i Likovna poetika, posetili su prošle nedelje izložbu „Čistač”, čiji je autor čuvena umetnica Marina Abramović.

Studenti FSU na izložbi Marine Abramović

Izložba „Čistač” otvorena je u septembru u Muzeju savremene umetnosti i videlo ju je oko 62 000 ljudi.

Profesor Ćalović održao javni čas studentima

Predmetni profesor dr Dragan Ćalović upoznao je studente, kao i ostale zainteresovane posetioce, sa centralnim aspektima rada ove umetnice, razvojnom linijom njenog umetničkog opusa i pristupima u interpretaciji i razumevanju performansa.

Javni čas u Muzeju savremene umetnosti organizovan je, između ostalog, i kao rezultat uspostavljene saradnje između ove ugledne ustanove i Fakulteta savremenih umetnosti, a kao deo već uobičajene prakse da se studentima ovog fakulteta pojedini problemi savremenog umetničkog stvaralaštva približe u neposrednom susretu sa aktuelnim umetničkim životom.