Vidi Ognjenović nagrada „Podrum Radovanović” za životno delo

/ / Nagrade, Obaveštenja, Vesti / 5. 12. 2017.

Profesorka Fakulteta savremenih umetnosti Vida Ognjenović dobila je još jedno značajno priznanje. Uručena joj je nagrada za životno delo „Podrum Radovanović”.

740x340 (11)

Profesorka Ognjenović je četvrti laureat ovog prestižnog priznanja, pre nje nagradu su dobili Ljubomir Simović, Duško Kovačević i Dragan Velikić.

„U vinu nije istina, u vinu je tajna”

Profesorka Fakulteta savremenih umetnosti zahvalila je na velikoj časti koja joj je ukazana.

Osobena je ova nagrada kojom se na pravi način oživljava pradavna veza vina i književnosti iz vremena klasične Grčke. Vino je iskonski moćan napitak, čiji se prapočetak meri desetinom milenijuma, koji je uspeo da pobedi sve podele i tabue, da ujedini sve klase, nacije, religije, rase, običajna nasleđa, uzraste. Olako smo poverovali u to da je u vinu istina, koju iz okova oslobađa njegova opojnost. U vinu, međutim, nije istina, to je jezička igra. U vinu je tajna – rekla je Vida Ognjenović.

Delo kao najpouzdaniji skener naših naravi, običaja i zabluda

Tročlani žiri u sastavu Aleksandar Gatalica, Žarko Trebješanin i Živa Đorđević naglasio je da nagrada ide u prave ruke, a da delo ovog laureata kako u teatru, tako i u prozi već godinama predstavlja najpouzdaniji skener naših naravi, običaja i zabluda.

Čestitamo profesorki Vidi Ognjenović na ovoj nagradi, zahvaljujući kojoj će dobiti 300 litara najboljeg vina.