Polaznici besplatne škole crtanja na FSU

Zavirite na FSU besplatnu školu crtanja

/ / Vesti / 26. 02. 2020.

Fakultet savremenih umetnosti organizovao je tokom februara besplatnu školu crtanja za sve svoje studente koji to žele, ali i za mlade, kreativne srednjoškolce koji su želeli da unaprede svoj talenat.

Umetnici na FSU crtaju različitim tehnikama

Škola crtanja odvijala se u moderno opremljenim prostorijama FSU u Beograđanki, svakog radnog dana od 10 do 14 časova, a držali su je profesori sa fakulteta, koji su polaznicima nesebično prenosili svoje znanje, ali i davali praktične i korisne savete.

Tema ove jednomesečne škole crtanja bio je mali crtež. Pažnja je bila usmerena na modele sa akcentom na anatomiji, atmosferi, aktu. Polaznici su se bavili kroki crtežom i kako da težište postave na brzo zapažanje. Svoju inovativnost i kreativnost razvijali su koristeći različite tehnike crtanja.

Ova akcija izazvala je veliko interesovanje, a vi zavirite na časove koji su se svakog radnog dana održavali u Beograđanki.

FSU logo Predupisni rok je u toku.
Prijavi se i postani deo klase 2020/21. »