KRUNA INTERNACIONALNE KARIJERE

Za uspešnu glumačku karijeru talenat je uslov, ali nije i garancija za uspeh, i to svaki glumac zna. Konstantno usavršavanje i rad su presudni. Zato ambiciozni glumci, odlučni da nastave školovanje, biraju Fakultet savremenih umetnosti.

Zašto je Fakultet savremenih umetnosti najbolji izbor za doktorske studije?

FSU ima program koji ne samo da unapređuje vaše znanje i veštine, već otvara sva vrata prestižnim profesionalnim prilikama. Ovo je korak koji će vas dovesti do najvišeg nivoa obrazovanja, a tema kojom ćete se baviti biće vaša najuža specijalnost, dok će vaš rad predstavljati jedinstvenu literaturu za naredne generacije.

Jako je važno na kom fakultetu ćete doktorirati, jer od toga zavisi i ugled koji ćete steći u struci. Osim toga, tokom sticanja najvišeg stepena akademskog obrazovanja ključni faktori su i uslovi i sredstva za usavršavanje. Zbog toga je Fakultet savremenih umetnosti najbolji izbor za vaše doktorske studije.

Završetkom studijskog programa, odnosno odbranom doktorskog projekta stičete zvanje: doktor umetnosti – dramske i audio-vizuelne umetnosti (skr. dr um).

Dragan-Calovic
urosdojcinovic-1
Uroš
Dojčinović
  • Diplomu doktorskih studija i 180 ESPB bodova.
  • Rad sa najpoznatijim rediteljima, glumcima i producentima.
  • Mogućnost rada u visokoobrazovanim ustanovama.
  • Učestvovanje na javim prezentacijama, prezentacijama svojih projekata, kulturno-obrazovnim konferencijama.
  • Pohađanje uskostručnih predavanja i seminara.
  • Online učenje.
  • Praksu u klasičnom i avangardnom pozorištu.
  • Praksu na filmskim i televizijskim snimanjima.
  • Mentora i individualni pristup podučavanju.
  • Najsavremeniju multimedijalnu opremu.
  • Slušanje i polaganje ispita na engleskom jeziku.
  • Besplatne konsultacije.

Šta je potrebno da biste upisali doktorske studije dramskih umetnosti?

Na diplomske akademske studije Dramske umetnosti mogu se upisati svi studenti koji su na master studijama ostvarili najmanju prosečnu ocenu 8,5. Studenti koji imaju nižu prosečnu ocenu polažu diferencijalni ispit.

Program koji vodi do uspeha

Cilj programa doktorskih studija dramskih umetnosti je da kroz istraživački rad vodi od najviše tačke stručnog usavršavanja i ličnog umetničkog razvijanja.

Prvo se odlučujete za mentora sa kojim ćete sarađivati i koji će vam pomoći da prevaziđete sve prepreke u svom istraživačkom i teorijskom radu.

Nakon toga bićete upućeni u studijski program doktorskih studija koje su bazirane na praktičnoj edukaciji i teoretskoj nastavi. Kroz individualne razgovore sa mentorom pronaći ćete način da istražite svoja interesovanja, formulišete ideje i dođete do novih znanja.

Edukativni pristup podrazumeva da pored praktičnog rada, pohađate i predavanja, seminare, vežbe, pišete seminarske radove i tako usvajate nova znanja i proširujete već stečena. Program podrazumeva i obavezno učešće na javnim prezentacijama, koje vam omogućavaju da budete u saradnji sa stručnjacima iz oblasti koje ste odabrali.

Završni deo studijskog programa predstavlja izrada i odbrana doktorskog umetničkog projekta čija je bodovna vrednost 60 ESPB bodova. Dramski rad se prezentuje u praktičnom delu kao pozorišna predstava, performans ili film.

Doktorske studije traju 3 godine i nose 180 ESPB bodova. Predmeti su jednosemestralni i podeljeni na grupe obaveznih i izbornih predmeta.