Učestvujte na Bijenalu tekstilne umetnosti – BIEN 2023 na proleće u Sloveniji

/ / Konkursi / 7. 12. 2022.

Bijenale tekstilne umetnosti – BIEN 2023 održaće se na proleće na nekoliko lokacija u Sloveniji. Tema ovogodišnjeg bijenala je „Sunce”, a za učešće se mogu prijaviti zainteresovani iz celog sveta.

Prijavu je potrebno poslati najkasnije do 1. marta 2023.

BIEN 2023 održaće se između 31. maja i 10. avgusta na tri lokacije u Sloveniji: u Kranju, gradovima Škofja Loka i Jesenice, ali i onlajn. Izabrani radovi biće izloženi u Globusu u Kranju, ali i u muzeju na otvorenom „Castle Garden” u gradu Škofja Loka.

Sunce – izvor života, ali i brojnih opasnosti

Tema ovogodišnjeg bijenala tekstila je „Sunce”. Sunce utiče na naš svakodnevni život u tolikoj meri da je ova tema od davnina prisutna u kulturi i umetnosti – u mitovima, legendama i politeističkim religijama, u kojima je Sunce imalo svojstvo božanstva. Sunce je izvor života, a u isto vreme i izvor opasnosti i straha zbog posledica globalnog zagrevanja, nedostatka pijaće vode i hrane, kao i mogućnosti oboljenja kože.

Bijenale tekstilne umetnosti se upravo iz tog razloga fokusira na projekte koji baštine nasleđe, konzervaciju i održivost. Cilj je kreiranje novih, savremenih umetničkih ekspresija, pa se zato ohrabruje interdisciplinarna umetnička saradnja na projektima. Pravo učešća na Bijenalu tekstilne umetnosti – BIEN 2023 imaju umetnici ili umetničke grupe iz celog sveta koje prijave makar jedan rad koji nije stariji od tri godine.

Uslovi za učešće na BIEN 2023

• Radovi moraju odgovoriti na temu.
  • Radovi treba da budu napravljeni od tekstila ili materijala koji ga uspešno imitira.
    Radovi ne bi trebalo da budu teži od 20 kilograma.

Formu za prijavu možete popuniti OVDE.

Više o načinu prijave, uslovima učešća i pravilima koja morate ispuniti možete pronaći u dokumentu „EXIBITION RULES AND CONDITIONS”.

Prijavite se i učestvujte na ovom interesantnom bijenalu i doprinesite svojim kreativnim idejama.