Beograd domaćin internacionalnog festivala performansa „It’s gonna be dark!”

/ / Vesti / 22. 11. 2022.

Beograd će u petak, 25. novembra, i u subotu, 26. novembra, biti domaćin internacionalnog festivala performans arta „It’s gonna be dark!”, na kojem će se okupiti grupa umetnika performera iz Beograda, Ciriha i Montreala.

Program festivala čine izvođenje performansa i javna diskusija. Performansi će se odvijati u poslepodnevnim i večernjim terminima, u prostorijama Ostavinske galerije (Kraljevića Marka 8, Beograd). Ulaz na festival je besplatan, ali su donacije poželjne.

Preispitujemo sebe kroz najmračnije delove unutrašnjosti čoveka

Posle uspešnog festivala u julu 2022, EPA kolektiv, Nektan art i BAZAART organizovaće još jedan festival na kojem će biti predstavljene različite prakse performans arta.

Ovo je period kada su dani najkraći, a noći duge, kada se osvrćemo na ono što smo učinili, kreirali, kao i na ono što je potrebno da promenimo. „Dark” u nazivu festivala predstavlja ovo doba godine – duboku unutrašnjost čoveka i njegovo lično preispitivanje.

Kompletan program festivala za oba dana pogledajte OVDE.

Dođite na festival performansa i uživajte u ovoj grani umetnosti.