„Božićna priča” za mališane u Hramu Svetog Save

/ / Pozorište Portal, Vesti / 3. 01. 2018.

Studenti glume sa Fakulteta savremenih umetnosti radno će proslaviti Badnji dan. Oni će 6. januara u 19h u Hramu Svetog Save izvesti predstavu „Božićna priča” i tako obradovati najmlađe Beograđane.

Predstavu je režirao profesor sa FSU Božidar Đurović, a ostvarena je u saradnji sa studentskim pozorištem „Portal”, Narodnim pozorištem u Beogradu i dečjim pozorištem „Boško Buha”.

Badnji dan uz glumu i najmlađe

Studenti glume sa FSU trudiće se da mališanima što vernije dočaraju zimske čarolije i običaje koji se neguju za Badnji dan i Božić. Kroz likove Device Marije, Josifa, Valtazara, pastira, rimskih legionara, mudraca Melhiora deca će saznati mnogo toga o rođenju Isusa Hrista, ali će se i lepo zabaviti i družiti.

Podsetimo, dan ranije, 5. januara, na Televiziji „Hram” biće emitovana emisija u kojoj će studenti FSU govoriti mudre misli Vladike Nikolaja iz njegove knjige „O Bogu i ljudima”.

Podržite svoje kolege u prazničnim izazovima i iskoristite priliku da uživate u njihovom znanju i umeću.