Budi deo konkursa u okviru Bijenala mladih 2021 – „Zajednički jezik”

/ / Konkursi / 1. 04. 2021.

Još jedan zanimljiv konkurs je pred vama. Udruženje likovnih umetnika Srbije (ULUS) poziva vas da učestvujete u Bijenalu mladih 2021 koje nosi naziv „Zajednički jezik”, a biće realizovano od 29. jula do 5. septembra 2021. godine na više lokacija u gradu.

Mladi umetnici mogu da predlože svoje učešće na konkursu, najkasnije do 20. aprila, i to u dve kategorije:

• nove produkcije radova, koje će se razvijati i realizovati u sklopu Bijenala mladih 2021 – „Zajednički jezik” (maj–jun) i za koje će biti obezbeđena produkcija,
  • već realizovani radovi s kojima će učestvovati na izložbi.

Zajednički jezik / Language in common

Zajednički jezik je pre svega spoj različitosti. Gradi se kroz kolektivni rad i konstantnu razmenu. Predstavlja mesto slobode na kome se borimo za ono do čega nam je stalo tako što verujemo u to, što smo posvećeni, što eksperimentišemo, istražujemo i insistiramo na kolektivnom izražavanju.

Nova značenja i vrednosti, nove prakse, novi odnosi i tipovi odnosa se neprekidno stvaraju, a novi „jezik” podrazumeva spremnost da se oni prepoznaju i definišu.

Više o temi Bijenala mladih 2021 saznajte OVDE.

Propozicije konkursa

Konkurs je otvoren za umetnike do 35 godina starosti.

Ukoliko već imate rad za koji smatrate da je odgovarajući, potrebno je da pošaljete:

• biografiju (pošaljite nešto što najbolje predstavlja vas i vašu praksu – tekst (narativna biografija, poezija, esej…), audio (audio-stejtment, zvučni zapis…), video (video-esej, video-stejtment, video-rad…),
  • portfolio (opciono, u bilo kojoj formi: Behance, Instagram, PDF, sajt…),
  • fotografiju / vizuelnu prezentaciju svog rada.

Ukoliko želite da učestvujete u kustoskim radionicama i produkujete novi rad, vaša prijava treba da sadrži:

• portfolio (opciono, u bilo kojoj formi: Behance, Instagram, PDF, sajt…),
    idejni koncept rada (do 500 reči),
  • okvirnu tehničku specifikaciju potrebnu za izradu i postavljanje rada.

Konkursni materijal možete poslati na adresu: konkurs.bm@gmail.com sa naznakom: Ime i prezime_ Prijava za učešće na Bijenalu mladih 2021.

Želimo vam mnogo sreće na konkursu.