Challenge Day otvorio zimsku sezonu LINK eSportsa

/ / Vesti / 4. 01. 2023.

Kraj jedne esports godine obično je period kada pokušavamo da pregledamo šta se sve zapravo dogodilo proteklih 365 dana. Godina 2022. bila je odlična za LINK eSports. Ove godine se završni esports događaj održao u Cyber Sharku na Trgu republike. U subotu i nedelju, 24. i 25. 12, igrao se turnir Valorant 1v1. Reč je o turniru zabavnog karaktera na kojem smo tokom subotnjeg i nedeljnog popodneva saznali ko je najbolji u nešto drugačijem Valorant formatu.

Challenge Day je ponudio dinamičan format i nove mape, te spojio amaterske i poluprofesionalne Valorant igrače iz LINK eSports Associationa i njihove goste – posetioce štanda LINK eSportsa na nedavno održanom festivalu Games.CON, i omogućio im da se takmiče između sebe u formatu 5v5.

Vredne nagrade za takmičare

Podeljen je nagradni fond, koji obuhvata vaučer za kupovinu esports opreme, tablet i besplatne sate u igraonici.

Vaučer je dobio Pavle Talić, dok je tablet pripao Đorđu Drobnjaku.

U 2022. godini Valorant je osvojio nagradu za najbolji esports naslov i ubedljivo je najgledaniji FPS na platformi Twitch, sa preko 1,126 milijardi odgledanih sati. Ovaj broj postaje još impresivniji kada ga uporedite s konkurencijom. CS: GO je imao duplo manje – 685.000.000. Posle Kantera na tabeli su se našli i Apex Legends (640.000.000), Fortnite (600.000.000), Call of Duty: Warzone (416.000.000).