Čuveni Archdaily.com pisao o studentima Dizajna enterijera i njihovom projektu

/ / Vesti / 6. 03. 2019.

Fakultet savremenih umetnosti je dobio još jedno veliko priznanje – ovog puta su to bili studenti druge godine smera Dizajn enterijera. Oni su treću generaciju zaredom dizajnirali plakate koji su posvećeni arhitektonskim remek-delima.

ArchDaily.com, najfrekventnija online platforma o arhitekturi, objavila je vest o seriji plakata pod nazivom „Architecure – Strictly Minimal”, čiji su autori studenti FSU pod vođstvom profesora Aleksandra Kušića.

Ovaj projekat deo je redovne nastave na predmetu Savremena arhitektura i dizajn, na smeru Dizajn enterijera na Fakultetu savremenih umetnosti. Radeći na osnovu templatea, svaki od studenata je dobio zadatak da izabere delo koje ga fascinira i da dizajnira jednu figuru. Jezik primenjen kroz čitavu seriju definisan je jasnom namerom svođenja izabranog dela na jedan privlačan motiv. Ovaj minimalistički gest predstavlja način da se otkrije i prezentuje nešto što je posebno, a što je deo datog dela.

U projektu je učestvovalo 12 studenata i njihovi radovi osvanuli su na ovom poznatom sajtu:

• Jelena Kovačina – Jewish Museum Berlin by Daniel Libeskind;
  • Jelena Mitić – Cuadra San Cristóbal by Luis Barragán;
  • Đina Švraka – Nakagin Capsule Tower by Kisho Kurokawa;
  • Irina Đorđević – Linked Hybrid by Steven Holl;
  • Aleksandra Madi – La Muralla Roja by Ricardo Bofill;
  • Tamara Lučić – Modern Art Museum of Fort Worth by Tadao Ando;
  • Milena Živković – San Cataldo Cemetery by Aldo Rossi;
  • Vanja Lazović – Parc de la Villette by Bernard Tschumi;
  • Marija Zornić – Chapelle Notre Dame du Haut by Le Corbusier;
  • Sofija Matković – Turning Torso by Santiago Calatrava;
  • Anđela Đorđević – Wall House 2 by John Hejduk;
  • Teodora Bogoeski – Heydar Aliyev Centre by Zaha Hadid.

O konceptu „Architecture – Strictly Minimal”

Serija plakata „Architecture – Strictly Minimal” koncipirana je kao zadatak za studente Fakulteta savremenih umetnosti. Već nekoliko godina naša škola posvećuje svoje resurse istraživanju uloge umetnosti i dizajna u digitalnoj kulturi. U skladu s time, serija je osmišljena sa idejom da stvara sadržaj koji bi bio privlačan u opštem smislu, ali bi istovremeno uputio posmatrača na nešto što arhitektura kao disciplina smatra jedinstveno svojim.

Pogledajte članak koji je o našim studentima druge godine Dizajna enterijera objavljen na sajtu Archdaily.com.