Dušanka Komnenić gost na Fakultetu za dizajn u Ljubljani kao predstavnik FSU

/ / Vesti / 23. 12. 2022.

Profesorka sa Fakulteta savremenih umetnosti Dušanka Komnenić pobednica je konkursa u okviru projekta Erasmus+, KA131 projekti mobilnosti za zimski semestar. Ona je okviru održanog programa bila gostujući predavač na Departmanu za vizuelne komunikacije Fakulteta za dizajn u Ljubljani.

Profesorka Komnenić je studentima održala predavanje i radionicu pod nazivom „Deconstructive Approaches to Graphic Design”. Na osnovu zadate teme, studenti su imali zadatak da izrade kolaže. Na kraju predavanja su prosledili završene radove, koji će biti odštampani i izloženi u Galeriji FSU. Na taj način će cilj celog projekta, a to je razmena ideja i profesionalne prakse između dve visokoškolske ustanove, biti realizovan.

Uspešno realizovana ideja mobilnosti

Poseta Fakultetu za dizajn u Ljubljani je bila uspešna na više nivoa:

• Studenti Fakulteta za dizajn su motivisano i vredno radili.
  • Predavanje je bilo nadahnuto i informativno, i pomoglo im je da sagledaju materiju iz drugačijeg ugla.
  • Profesorka Barbara Dovečar, koja je na čelu Departmana za vizuelne komunikacije, i profesorka Dušanka Komnenić napravile su plan za dugoročnu saradnju.
  • Osnivač Fakulteta za dizajn i dekan, prof. Nada Rožmanec Matičič, dala je predloge za nova poglavlja saradnje.

„Ovo je svakako bilo izuzetno iskustvo i za mene. Izmeštanje iz uobičajenog doprinosi boljem sagledavanju sopstvenih uspeha i motiviše za dalje unapređenje i osvežavanje na ličnom i profesionalnom nivou”, zaključila je profesorka FSU Dušanka Komnenić.

Konkurs je bio zahtevan, ali od izuzetnog značaja za razmenu ideja, profesionalnih praksi i ekspertiza između dve ustanove.