„Dve stolice, krevet i gluma” u izvođenju studenata treće godine studija glume

/ / Studenti, Vesti / 12. 01. 2024.

Studenti treće godine osnovnih studija glume će u ponedeljak, 15. januara, od 16 časova, izvesti predstavu „Dve stolice, krevet i gluma” u Vežbaonici 203.

Ovu ispitnu predstavu, koja se sastoji iz dva dela, pripremili su studenti u klasi profesora Irfana Mensura i asistenta Srđana Ivanovića kao ispit u okviru treće godine osnovnih studija.

U prvom delu, koji podrazumeva izvođenje scena kroz poeziju, učestvuju:

1. Sara Jović, Aleksandra Sinđelić, Luna Nikolić, Maša Savić i Dunja Stanković;
  2. Uroš Papić i Dunja Stanković;
  3. Maša Savić i Isidora Jejinić;
  4. Negovan Antonijević i Tamara Petrović;
  5. Sara Pečurica i Petar Racić;
  6. Anđela Janković i Petar Milunović;
  7. Maša Savić i Vukašin Mitrović;
  8. Petar Racić i Sara Pečurica;
  9. Sara Jović i Petar Milunović
  10. Vukašin Mitrović i Nikola Bošković;
  11. Negovan Antonijević i Dunja Stanković;
  12. Anđela Janković i Luna Nikolić.

U drugom delu, koji podrazumeva scene iz dramske literature, uloge tumače:

1. Sara Jović i Petar Racić – „Čorba od kanarinca”;
  2. Sara Pečurica i Uroš Papić – „Kući;
  3. Maša Savić, Negovan Antonijević i Dunja Stanković – „Ožalošćena porodica”;
  4. Anđela Janković i Vukašin Mitrović – „Prosidba”;
  5. Petar Milunović i Nikola Bošković – „Kad su cvetale tikve”;
  6. Maša Savić i Uroš Papić – „Šine”;
  7. Dunja Stanković i Vukašin Mitrović – „Zvezdana prašina”;
  8. Anđela Janković i Petar Racić – „Balkanski špijun”;
  9. Sara Pečurica i Petar Milunović – „Ludi od ljubavi”;
  10. Isidora Jejinić i Vukašin Mitrović – „Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo”.
„Dve stolice, krevet i gluma”

Prvi deo podrazumeva izvođenje scena kroz poeziju, dok drugi podrazumeva scene iz dramske literature.

Izvođenje scena kroz poeziju može biti izuzetno emotivno, umetničko i sugestivno iskustvo. Ovo podrazumeva da se poezija koristi kao sredstvo za prenošenje i izražavanje različitih scena, slika ili način da se ožive trenuci, emocije i likovi na umetnički način. Ova forma umetnosti pruža slobodu da se istraži i izrazi složenost ljudskih iskustava kroz jezik, ritam i zvuk, omogućavajući čitaocima ili slušaocima razumevanje i emocionalno angažovanje u scenama koje se izvode.

Drugi deo ispita baziraće se na izvođenju scena iz dramske literature. Ovo je poseban vid umetničkog izraza koji se temelji na interpretaciji i prikazivanju scena iz pozorišnih ili dramskih dela. Ovo podrazumeva dramatizaciju tekstova i karakterizaciju likova kako bi se stvorila dublja emocionalna veza s publikom.

Izvođenje scena iz dramske literature može biti duboko emocionalno iskustvo, kako za izvođače tako i za publiku. To omogućava da se priče i likovi ožive na sceni i da se prenese duboko emocionalno iskustvo na posmatrače, što čini pozorište jednim od najmoćnijih izraza umetnosti.

Dođite na ispitnu predstavu talentovane generacije studenata na FSU 15. januara, sa početkom u 16:00. Molimo sve zainteresovane koji žele da dođu da se prijave ovde!