Festival „Beldocs” raspisao konkurs za novi projekat razmene – „CONNECTING FUTURES”

/ / Konkursi, Vesti / 20. 02. 2023.

Tri filmska festivala: „Beldocs” (Beograd, Srbija), „FIDMarseille” (Marsej, Francuska) i „UNDERDOX” (Minhen, Nemačka) pozivaju po desetoro mladih iz tri evropska grada na međukulturnu razmenu: u fokusu će biti politička pitanja demokratije i ljudskih prava, kao i prvi koraci u profesionalizaciji i mogućnosti kolektivne saradnje.

Ciljna grupa i uslovi učešća

„CONNECTING FUTURES” je projekat namenjen mladima od uzrasta od 18 godina do 22 godine svih obrazovnih profila. Preduslovi za učešće su veliko interesovanje za audio-vizuelni medij i spremnost da se razmišlja o političkim pitanjima.

Jezik komunikacije među učesnicima projekta je engleski (znanje francuskog ili nemačkog je dobrodošlo, ali nije neophodno). Projekat će se odvijati na tri lokacije: u Beogradu, Marseju i Minhenu. Učešće na svim radionicama za mlade je besplatno, a troškovi putovanja i smeštaja su pokriveni projektom.

PRIJAVA

Pošaljite svoju prijavu sa kratkom biografijom i kratko motivaciono pismo sa odgovorom na pitanje zašto želite da učestvujete na info@beldocs.rs (u temi mejla navedite: Prijava za „CONNECTING FUTURES”).

Rok za prijavu je 28. februar 2023. godine. Više o detaljima projekta i njegovim fazama pročitajte na sledećem linku.

Prijavi se za trilateralni projekat razmene mladih i iskoristi priliku da posetiš tri evropska filmska festivala!