Finansijska podrška kolegama istraživačima, profesorima i ekspertima za studijski boravak u Italiji

/ / Konkursi / 4. 10. 2023.

Ministarstvo spoljnih poslova i međunarodne saradnje Italije dodeljuje doprinose u vidu finansijske podrške našim istraživačima, profesorima, ekspertima i uglednim kulturnim radnicima.

Glavni cilj ove vrste finansijske pomoći jeste da se kroz saradnju sa italijanskim i stranim institucijama potpomogne razvoj strateških partnerstava, kulturnih i naučnih projekata koji bi imali srednjoročni i dugoročni uticaj.

Kome su ovi doprinosi namenjeni

Naši istraživači, profesori, eksperti i ugledni kulturni radnici koji su pozvani da provedu izvestan period na univerzitetima ili institucijama iz oblasti kulture u Italiji radi usavršavanja ili istraživanja mogu da zatraže od italijanskog Ministarstva spoljnih poslova i međunarodne saradnje finansijski doprinos za delimično pokrivanje troškova boravka u vidu paušalne nadoknade (maksimalni iznos koji se može isplatiti je 906 evra i pokriva troškove za 8 dana studijskog boravka u Italiji).

Prijave traju do 15. oktobra.

Kako da se prijavite i šta vam je sve potrebno od dokumentacije, možete pogledati na linku.