FSU domaćin umetničke radionice „BURA”

/ / Konkursi / 12. 10. 2020.

Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da će se u prostorijama Fakulteta savremenih umetnosti održati radionički projekat Beogradske umetničke radionice „BURA”, koji će se završiti izložbom u galeriji FSU.
Ovo je prva u nizu brojnih aktivnosti galerije u kojima će studenti moći da učestvuju i steknu ne samo praktična znanja već i dodatne poene za ulazak u program finansijske podrške studentima.

Radionica počinje 14. oktobra i završava se 14. novembra. Svaki student koji bude učestvovao biće nagrađen dodatnim poenima za ulazak u program finansijske podrške i izložba na kraju projekta će se svakome računati kao žirirana kolektivna izložba.

Radionica će se održavati tri puta nedeljno

Radionica će se održavati tri puta nedeljno, u dogovorenim terminima.

Mesta ima za ukupno 25 studenata i to raspoređenih po smerovima:

• Muzička produkcija – 5 studenata;
  • Gluma – 5 studenata;
  • Dizajn kostima – 5 studenata;
  • Dizajn enterijera – 5 studenata;
  • Multimediji – 5 studenata.

Potrebno je da svi zainteresovani studenti popune ONLINE PRIJAVU najkasnije do utorka, 13. oktobra, do 18:00.

Praktični cilj zajedničkog projekta radionice „BURA” i FSU je:

• ovladavanje umećem reciklaže u domenu vajarstva i multimedija;
    eksperimentisanje u polju glume oživljavanjem likova kroz dramatizovane „stejtmente” (izjave) učesnika radionice;
  • izrada scenografije koja predstavlja atmosferu trenutka u koji je smešten komad;
  • istraživanje polja eksperimentalne pozorišne muzike koja povezuje „stejtmente”(izjave);
  • savladavanje osnovnih elemenata režije, koja sve prethodno stavlja u kontekst jedinstvenog umetničkog dela.

Prijavite se i učestvujte u Beogradskoj umetničkoj radionici – „BURA”. Steknite značajno iskustvo i dodatne poene koji će vam značiti u školovanju.