FSU i „Orfelin” vas pozivaju na specijalni čas grafike

/ / Vesti / 10. 12. 2018.

Fakultet savremenih umetnosti u subotu, 15. decembra, od 12 časova biće organizator i domaćin svojevrsnog časa grafike. Čas je zamišljen kao prezentacija devet grafičkih tehnika „Lutajućeg otiska” sa gostima – školom grafičkih tehnika „Orfelin”.

Prezentacija će se održati u prostorijama Fakulteta savremenih umetnosti (Svetozara Miletića 12). Ulaz je besplatan, ali je broj mesta ograničen. Prijavite se i obezbedite svoje mesto.

PRIJAVI SE>>

Misija ovog javnog časa jeste da promoviše grafiku i umeće otiskivanja i upoznavanja etičkih standarda koji štite i čine posebnom grafičarsku profesiju. Fakultet savremenih umetnosti (Svetozara Miletića 12) biće domaćin ekipi eminentnih profesora Akademije umetnosti iz Novog Sada, grafičarima „Lutajućeg otiska” i predstavnicima škole grafičkih tehnika „Orfelin”.

Tokom prezentacije autori koji štampaju predstaviće publici tehniku u kojoj otiskuju grafiku i govoriti o svom radu, a gledaoci će moći aktivno da učestvuju, bilo da se uključe u proces štampanja, bilo da postavljaju pitanja umetnicima.

Raspored štampanja na ručnoj presi:

1. Red. prof. Zoran Todović – linogravura, 20 min.
  2. Red. prof. Anica Radošević – video-prezentacija grafičke tehnike kolagrafija, 15 min.
  3. Str. saradnik Sanja Žigić – algrafija, 15 min.
  4. Mr Višnja Nikolić – akvatinta u boji, 20 min.
  5. Viši str. saradnik Miloš Stanojev – bakropis, akvatinta u boji, 20 min.
  6. Red. prof. Radovan Jandrić – bakropis, akvatinta, 15 min.
  7. Milan Jakšić – suva igla, 20 min.
  8. Van. prof. Aleksandar Botić – linorez, 15 min.
  9. Docent Maja Simić – „Otisak tela – digitalizacija otiska”, 15 min.
  10. Str. saradnik Snežana Petrović – mecotinta, 20 min.
  11. Umetnički saradnik FPU Ivana Flegar – kolagrafija, 20 min., škola „Orfelin”.

Prezentaciju će otvoriti prof. Radovan Jandrić, koji će vas upoznati sa radom „Lutajućeg otiska”, i Nataša Brkić, osnivač škole klasičnih grafičkih tehnika „Orfelin”. Prisutne će pozdraviti dekan Fakulteta savremenih umetnosti, mr Saša Filipović.

Prijavite se i dođite na ovaj zanimljiv čas posvećen grafici.

Vidimo se!