Glumac Milan Caci Mihailović gost FSU

/ / Vesti / 4. 05. 2023.

Pozivamo vas da posetite Fakultet savremenih umetnosti, u četvrtak, 11. maja, u 17 časova, i iskoristite priliku da upoznate čuvenog srpskog pozorišnog, televizijskog i filmskog glumca – Milana Cacija Mihailovića.

Gost sledeće tribine SUSRETI – glumačka legenda i čuvar istorije beogradskih dasaka koje život znače

Milan Mihailović je rođen 8. januara 1949. godine u Beogradu. Diplomirao je glumu na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u istom gradu. Pozorišnu karijeru započeo je u Narodnom pozorištu predstavom Sarajevski atentat, u kojoj je igrao Gavrila Principa. Stalni član Ateljea 212 bio je do penzionisanja. Odigrao je više od 140 uloga u različitim pozorištima, snimio više od 130 televizijskih drama i više od 700 drama na radiju. U filmovima i televizijskim serijama ostvario je zapažene uloge. Najpoznatiji je po ulogama u serijama Stižu dolari, Šešir profesora Koste Vujića, Cvat lipe na Balkanu i Nepobedivo srce.

Član je Udruženja književnika Srbije. Napisao je nekoliko zbirki pesama i knjiga.

Očekujemo vas na druženju u Amfiteatru 1 na FSU u četvrtak, 11. 5, u 17 časova!