Holivudski glumac o inostranoj karijeri sa studentima FSU

/ / Nagrade, Obaveštenja, Vesti / 15. 11. 2017.

Posle kraće pauze nastavljen je serijal Gost FSU, a studenti Fakulteta savremenih umetnosti u petak, 10. novembra, ugostili su srpskog glumca Radivoja Bukvića. Tradicionalno, u 17h, studenti FSU i moderator profesor Božidar Đurović poželeli su dobrodošlicu novom gostu.

740x340 (8)

Studentima je prvo prikazan peti deo čuvenog serijala „Umri muški”, film „Dobar dan da se umre muški”, u kojem Bukvić ima zapaženu ulogu, a potom je sa poznatim glumcem o glumi i njenim granicama razgovarao profesor FSU Božidar Đurović.

Korisni saveti o tome kako prevazići jezičke barijere

Bukvić je budućim glumcima dao pregršt saveta na temu prevazilaženja jezičkih barijera, jer on svoju karijeru uglavnom gradi u inostranstvu, pa ne glumi na maternjem jeziku.

Podelio im je i svoja iskustva sa snimanja u inostranstvu i objasnio kako glumac treba da se ponaša kada dobije ulogu i šta treba da uradi da bi dobio ulogu.

Studenti FSU sa ovog gostovanja poneli su dragocena iskustva i savete. Nove važne pouke o radu, stvaralaštvu i životu, koje su imali prilike da čuju, razlog su što je Gost FSU jedan od omiljeniih događaja na fakultetu i što studenti sa radošću iščekuju svaku novu najavu dolaska značajnih ličnosti.

Pogledajte kako je izgledalo druženje studenata FSU sa Radivojem Bukvićem: