Ispitne predstave studenata glume sa FSU u Zvezdara teatru i Narodnom pozorištu

/ / Vesti / 5. 10. 2020.

Studenti glume sa Fakulteta savremenih umetnosti uspešno su priveli još jednu studijsku godinu kraju. Zajedno sa svojim profesorima mentorima pozivaju vas da dođete na njihove ispitne predstave, koje se održavaju na scenama velikih beogradskih pozorišta – Zvezdara teatra i Narodnog pozorišta.

Diplomski ispit „Naša priča” –  Zvezdara teatar

Klasa profesora Branislava Lečića i asistenta Dubravke Kovjanić pripremila je za diplomski ispit dramatizaciju dela „Pet priča” autorke Doroti Parker. Njihova predstava „Naša priča” igra se u ponedeljak, 5. oktobra, od 19 časova, u Zvezdara teatru. Dođite da uživate u glumi i talentu cele klase, uz neophodno poštovanje svih epidemioloških mera u pozorištu.

Studenti treće godine će izvoditi isečke iz priča: „Divno odsustvo”, „Sumrak pred vatromet”, „Baš šteta”, „Slava po danu”, „Gospodin Durant”.

„Šekspir – naš savremenik”, 6. i 7. oktobar, 19:30 časova, Scena „Raša Plaović”

Diplomska predstava studenata glume u klasi Vide Ognjenović i asistenta Jovane Todorović, „Šekspir – naš savremenik”, biće izvedena dva puta: u utorak, 6. oktobra, i dan kasnije, u sredu, 7. oktobra, od 19:30, na Sceni „Raša Plaović” Narodnog pozorišta.

Oba izvođenja otvorena su za javnost, uz neophodno poštovanje svih epidemioloških mera.

Pogledajte odlomke iz čuvenih Šekspirovih dela: „Romeo i Julija”, „Otelo”, „Hamlet”, „Ričard III” i „Kako vam drago”.

Dođite i uživajte u pozorišnim predstavama budućih glumaca, a Fakultet savremenih umetnosti ponosan je na svoje studente koji su uspešno završili ovu, po svemu nesvakidašnju i tešku, studijsku godinu.