IZABRANI NAJBOLJI RADOVI OVOGODIŠNJEG VELIKOG KONKURSA ZA SREDNJOŠKOLCE KREATIVCE NA TEMU „IGRA”! OVO SU POBEDNICI!

/ / Aktuelni konkursi, Nagrade, Obaveštenja, Vesti / 24. 05. 2024.

Učenici srednjih škola iz cele Srbije pokazali su svoj talenat na Velikom konkursu za srednjoškolce kreativce, koji je trajao do 10. maja 2024. godine.

KONKURS SE RASPISUJE U ŠEST KATEGORIJA

• CRTEŽ

Autorski rad u kome dominira crtački izraz izveden u svim crtačkim tehnikama na dvodimenzionalnoj površini ili u 3D prostoru: crno-beli crteži, crteži u boji, linearni ili tonski, klasične ili digitalne i kombinovane tehnike crtanja.

• SLIKA I MULTIMEDIJALNI RAD

Autorski rad u kome dominira slikarski izraz realizovan u svim slikarskim tehnikama: akvarel, tempera, akril, mozaik, kolaž, stritart, kombinovane tehnike.

• DIZAJN

Grafički dizajn, modni dizajn, industrijski dizajn, dizajn enterijera, ambalaže, ilustracija, arhitektura – klasični ili digitalni crteži.

• FOTOGRAFIJA

Sve vrste umetničkih fotografija, crno-bele ili u boji, analogne ili digitalne, foto-kolaži, foto-montaže.

• POEZIJA

Autorski rad u obliku poetskog rada (najviše tri pesme) koji predstavlja jedinstveni izraz pretočen u jezik koji otkriva individualnost i kreativnost stvaratelja.

• PROZA

Autorski rad u formi kratke priče (do 1.200 reči) koji predstavlja stvaranje fikcionalnog sveta sa ciljem da izazove emotivne i filozofske reakcije kod čitalaca.

Na konkurs je pristiglo mnogo kreativnih radova na temu „IGRA”, a stručni žiri odabrao je najbolje iz svih šest kategorija – crtež, slika, fotografija, dizajn, multimedijalni rad i proza. Svi Izabrani radovi biće izloženi na velikoj izložbi 7. juna u Galeriji Fakulteta savremenih umetnosti, koja će biti otvorena od 18 časova. Izložba će i ove godine biti deo tradicionalne manifestacije Dani savremenih umetnosti, koja će, kao i svake godine, obilovati umetničkim događajima tokom celog leta.

Ovde pogledajte imena učesnika čiji će radovi biti izloženi na Velikoj izložbi u Galeriji FSU. Četiri škole dobile su posebnu pohvalu za trud i zalaganje: Umetnička škola Niš, Umetnička škola Užice, Srednja škola „Viva Asja“ i Gimnazija „Veljko Petrović“. Više o odlukama žirija i ko su nagrađeni učenici saznajte OVDE

Svi ste pozvani na izložbu i dobro druženje.

Stručni žiri imao težak zadatak

Stručni žiri nije imao lak zadatak – od velikog broja pristiglih radova morao je da odabere one najkvalitetnije, ali je, sa druge strane, uživao u kreacijama i umetničkom izrazu srednjoškolaca.

Stručni žiri činili su:

• vanredni profesor dr Dušica Filipović;
  • vanredni profesor dr Bilana Velinović;
  • vanredni profesor mr Svetlana Knežević Lukić;
  • redovni profesor mr Ružica Bajić Sinkević.

Čestitke najboljima

Stručni žiri nije imao lak zadatak – od velikog broja pristiglih radova morao je da odabere najkvalitetnije. Najuspešniji u svim kategorijama biće nagrađeni tabletom, dok su Tesla mini-tablet i knjiga obezbeđeni za drugo i treće mesto.

Pobednicima konkursa svečano će biti uručene nagrade na samoj izložbi, 7. juna, u prostorijama Fakulteta savremenih umetnosti. Pozivamo sve da dođu na izložbu, a pre svega nagrađene učenike da preuzmu vredne nagrade i sertifikate.

Nagrađeni po kategorijama:

FOTOGRAFIJA

1. nagrada – Andrea Stojanović, Umetnička škola Niš
  2. nagrada – Iva Jovanović, XIV beogradska gimnazija
  3. nagrada – Nina Spasić, Politehnička škola „Milutin Milanković”, Kruševac

CRTEŽ

1. nagrada – Milica Milović, Umetnička škola Užice
  2. nagrada – Vukašin Sekulić, Umetnička škola Užice
  3. nagrada – Mina Tomović, Gimnazija Kraljevo

SLIKA I MULTIMEDIJA

1. nagrada – Mina Ignjatović, Umetnička škola Niš
  2. nagrada – Stefana Mojin, Srednja poljoprivredna škola Zrenjanin
  3. nagrada – Sara Stevanović, Arhitektonska tehnička škola

DIZAJN

1. nagrada– Aleksa Glišović, Viva Asja
  2. nagrada– Alisa Vikić, Umetnička škola Kraljevo

PROZA

1. nagrada – Lara Vukicević, Gimnazija „Veljko Petrović”

Vidimo se na izložbi radova u Galeriji FSU 7. juna, od 18 časova

Kruna celog događaja biće velika izložba koja će se održati u petak, 7. juna, u Galeriji Fakulteta savremenih umetnosti (Svetozara Miletića 12). Izložba se održava u okviru Dana savremenih umetnosti i biće otvorena od 18 časova, a posetioci će imati priliku da vide sve pristigle radove i da uživaju u umetničkim kreacijama srednjoškolaca iz cele Srbije.

Dođite na izložbu da zajedno slavimo umetnost, da se družimo i uživamo u kreativnim radovima vaših vršnjaka.

Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim mentorima koji su učestvovali na konkursu. Veoma smo ponosni na to što ste nam poslali veliki broj kreativnih radova, iako uopšte nije bilo lako da se odaberu najbolji. Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da će se ovaj konkurs održati i naredne godine.