Izabrani su pobednici konkursa za srednjoškolce kreativce, vidimo se u Dorćol Platzu!

/ / Vesti / 21. 05. 2018.

Učenici srednjih škola iz cele Srbije pokazali su svoj talenat na velikom konkursu za srednjoškolce kreativce koji je trajao od 15. februara do 14. aprila 2018. godine.

Na konkurs se prijavilo više od 300 učenika sa preko 450 radova iz oblasti vizuelnih umetnosti, na temu „Autoportret”, a stručni žiri odabrao je najbolje u svih pet kategorija – crtež, slika, video, fotografija i dizajn. Svi pristigli radovi će biti izloženi na velikoj izložbi 28. maja u Dorćol Platzu. Izložba će biti otvorena u 18 časova. Fakultet savremenih umetnosti poziva vas na druženje i veliku izložbu svih pristiglih radova.

Stručni žiri imao je težak posao da odabere najbolje

Stručni žiri nije imao nimalo lak zadatak da od velikog broja pristiglih radova odabere najkvalitetnije. Sve se završilo velikim zadovoljstvom, jer su uživali u kreacijama i umetničkim izražajima srednjoškolaca.

Zvanično saopštenje stručnog žirija velikog konkursa za srednjoškolce kreativce možete preuzeti ovde.

Stručni žiri činili su:

Olivera Vukotić, istoričarka umetnosti i član ULUS-a

Diplomirala je Istoriju umetnosti na Filozofskom fakultetu u Beogradu 1995. godine, a zvanje kustosa stekla je u MSU 1997. godine. Autor je dve retrospektivne izložbe (Branislav Makeš i Rudolf Gaberc) i objavila je preko sedam stotina stručnih tekstova. Osnivač je i urednik web portala Ogledalo vizuelne umetnosti – www.ogledalovu.com. Kustos je Galerije 107 u Zemunu.

Marko Vukša, istaknuti umetnik

Rođen je 1977. u Beogradu. Godine 2001. diplomirao je na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Učestvovao je na majstorskim radionicama kod Koste Bogdanovića. Od 2016. radi kao docent na predmetu Primenjeno vajarstvo na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu.

Ružica Bajić Sinkević, profesorka crtanja i slikanja na FSU

Ružica Bajić Sinkević diplomirala je 2002. godine na Fakultetu primenjenih umetnosti u oblasti zidnog slikarstva. Na istom fakultetu stekla je i zvanje magistra, a na poziciji vanrednog profesora na Fakultetu savremenih umetnosti angažovana je od 2013. godine. Autor je brojnih izložbi i dobitnik mnogih nagrada i priznanja za svoj rad.

Marina Crnogorac, profesorka grafičkog dizajna na FSU

Član je ULUPUDS-a od januara 2005. godine.
Završila je Akademiju umetnosti u Novom Sadu. Autor je šest samostalnih izložbi i bila učesnik dosta grupnih izlaganja. Dobitnik je brojnih nagrada i priznanja za svoj umetnički rad.

Svetlana Knežević Lukić, profesorka fotografije na FSU

Svetlana Knežević Lukić je diplomirani grafički dizajner. Zvanje magistra stekla je na FPUID-u, odsek Plakati. Studentima Akademije lepih umetnosti i multimedija predaje od 2008. godine predmete iz oblasti primenjenih umetnosti i dizajna.

Goran Redžepi, profesor Škole za dizajn u Beogradu. Predaje fotografiju i grafiku knjige.

Čestitke najboljima

Najuspešniji u svih pet kategorija biće nagrađeni tabletom sa olovkom, dok su kursevi Photoshopa obezbeđeni za drugo i treće mesto u svakoj kategoriji. Najbolji među najboljima, apsolutni pobednik svih pet kategorija, osvaja prvu nagradu – školovanje na Fakultetu savremenih umetnosti.
Pobednicima konkursa će svečano biti uručene nagrade na samoj izložbi.

Nagrađeni učenici:

2. nagrada – Isidora Sara Stojanović, Škola za dizajn, Beograd
3. nagrada – Nikola Stojanović, Prva beogradska gimnazija
Pohvala – Mihajlo Bonđi, ETŠ „Nikola Tesla”, Beograd

Apsolutni pobednik velikog konkursa za srednjoškolce kreativce je Nikolija Stanojević iz Škole za dizajn u Beogradu. NJoj je pripala gran-pri nagrada.

Vidimo se na velikoj izložbi u Dorćol Platzu 28. maja od 18 časova

Kruna celog događaja biće velika izložba koja će se održati u ponedeljak, 28. maja, u izložbenom prostoru Dorćol Platza. Izložba će biti otvorena u 18 časova, a posetioci će imati prilike da vide sve pristigle radove i da uživaju u umetničkim kreacijama srednjoškolaca iz cele Srbije.

Dođite na izložbu da zajedno slavimo vizuelnu umetnost, da se družimo i uživamo u kreativnim radovima vaših vršnjaka.
Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim mentorima koji su učestvovali na konkursu. Veoma smo ponosni na to što ste nam poslali veliki broj kreativnih radova i posao da se odaberu najbolji nije bio nimalo lak. Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da će ovaj konkurs biti organizovan i naredne godine.

Vidimo se u ponedeljak, 28. maja, u izložbenom prostoru Dorćol Platza.