Izložba mladih likovnih stvaralaca u Kulturnom centru „Ribnica” u Kraljevu

/ / Konkursi / 14. 11. 2022.

Kulturni centar „Ribnica” u Kraljevu raspisao je konkurs za Godišnju izložbu radova mladih likovnih stvaralaca iz oblasti savremene likovne umetnosti, dizajna i primenjene umetnosti. To je još jedna lepa prilika da pošaljete svoje najbolje radove, a pobednika konkursa očekuje samostalna izložba u ovom prostoru u toku naredne godine.

Konkurs je otvoren 1. novembra i trajaće do 30. novembra. Pravo učešća imaju autori od 15 do 30 godina sa teritorije Srbije.

Kako treba da izgledaju poslati radovi

Materijal koji šaljete treba da sadrži:

• podatke o autoru (ime i prezime, adresa, imejl-adresa i kontakt telefon);
  • profesionalnu biografiju (tekst dužine do 1.000 karaktera);
  • do pet jasno imenovanih kolor fotografija (300 dpi) radova koji se predlažu za
    izložbu, sa naznačenom dimenzijom, tehnikom i godinom nastanka.

Konkursni materijal se dostavlja uz naslov „Godišnja izložba mladih + ime i prezime” isključivo na imejl: programi@kcribnica.rs.

Nagrada za pobednika – samostalna izložba

Organizator će pomoću Stručnog saveta Galerije odabrati pobednika konkursa i
radove za izložbu. Najuspešniji radovi koji pristignu na konkurs biće deo postavke izložbe, a njihovi autori biće obavešteni na koji način treba da ih pošalju.

Autor nagrađenog rada stiče pravo na organizovanje samostalne izložbe tokom 2023. godine u Galeriji Kulturnog centra „Ribnica” u Kraljevu. Godišnja izložba radova mladih likovnih stvaralaca održaće se 14. decembra 2022.

Učestvujte u ovom interesantnom konkursu – neka vaši radovi dođu do šire publike. Srećno!