Izložba „Pejzaž”, na kojoj izlaže i Maja Radulović Petrović – do 8. novembra u Galeriji „Ikar”

/ / Vesti / 31. 10. 2022.

Radovi nekadašnje profesorke FSU Maje Radulović Petrović deo su interesantne izložbe u zemunskoj galeriji „Ikar” pod nazivom „Pejzaž”, koja je zasnovana na pačvork tehnici. Ona je svoje radove izložila na kolektivnoj izložbi umetnica koje koriste ovu izuzetno kreativnu tehniku.

Postavku možete pogledati u Galeriji „Ikar” (Štrosmajerova 3, Zemun) do 8. novembra.

Pačvork tehnika: Dekorativno šivenje i spajanje komada tkanine u veći dizajn

Ako niste znali, pačvork predstavlja svojevrstan način dekorativnog šivenja i spajanja više različitih komadića tkanine u nešto veći dizajn. Kroz ponavljajuće uzorke, koji su napravljeni od najraznovrsnijih oblika i boja tkanine, ali i uz kombinaciju veza, heklanih elemenata i dekorativnih tkanina, ova umetnost dobija sve više na značaju.

Maja Radulović Petrović se više od tri decenije bavi kompjuterskom grafikom i animacijom i uspeva vešto da poveže tradicionalne elemente sa najnovijim digitalnim postignućima u sferi umetnosti.

Posetite ovu i više nego interesantnu izložbu do 8. novembra i uživajte u umetničkim delima Maje Radulović Petrović i ostalih umetnica. Dobro došli!