Izložba „Umetnička knjiga” u Galeriji Fakulteta savremenih umetnosti

/ / Vesti / 10. 03. 2022.

Studenti master i doktorskih studija FSU autori su  izložbe „Umetnička knjiga” koja je otovrena 9. marta u Galeriji Fakulteta savremenih umetnosti. Ovu zanimljivu postavku možete pogledati svakog radnog dana.

Izložba je nastala pod budnim okom mentorke i profesorke grafičkog dizajna Dušanke Komnenić. Studenti su dobili zadatak da realizuju autentičnu umetničku temu koja je relevantna za njihov master ili doktorski rad.

Šta sve umetnost može da bude

Umetnička knjiga se realizuje kao interdisciplinarni umetnički projekat i, iako je digitalizacija poželjna, bilo je neophodno da knjiga zadrži i predmetnost, odnosno da na neki način bude prisutna, odnosno taktilna.

Ovaj projekat prikazuje različita tumačenja toga šta sve umetnost može da bude. U projektu su učestvovali: Danica Spasić, Jelena Đurović, Katarina Popović, Kristina Radovanović, Nikolija Tubić i Miroljub Matović.

Posetite ovu interesantnu izložbu i uživajte u umetničkom projektu studenata FSU.