Karavan lepih umetnosti i multimedija: Pančevo

/ / Vesti / 19. 10. 2016.

Karavan lepih umetnosti i multimedija nastavlja svoj put po gradovima širom Srbije. U utorak, 18. oktobra, Karavan je posetio Pančevo i u Galeriji savremene umetnosti okupio ljubitelje umetnosti različitih uzrasta.

Najbrojniji su bili srednjoškolci koji žele profesionalno da se bave umetnošću i koji planiraju da upišu ALUM. Oni su pomno slušali i upijali priče profesora Jelene Blečić, Branislava Lečića, Petra Stanojlovića i Đorđa Stanojevića, koje su im pomogle da jasnije sagledaju svoje ambicije.

Profesori sa publikom podelili svoje bogato iskustvo

Na putu ka uspehu u svetu umetnosti postoji mnogo izazova, ali i pored toga, pretežu nezaboravni momenti na sceni i van nje, koji čine svaki trud vrednim.

Profesori ALUM-a to najbolje znaju, jer iza njih stoje višedecenijske karijere pune različitih iskustava i zanimljivih anegdota.

Za sve slušaoce bilo je veoma korisno da čuju kako je izgledao njihov život „iza kulisa” i šta za njih znači umetnička karijera koju su ostvarili.

Radoznali srednjoškolci postavljali su interesantna pitanja

U publici su se našli mnogi talentovani mladi ljudi koji jedva čekaju da započnu svoju umetničku karijeru.

Za njih su upoznavanje i razgovor sa našim profesorima bili dragoceni, a iskoristili su priliku i da postave pitanja u vezi s onim što ih zanima.

Odgovori koje su dobili dali su im novi entuzijazam da iskoriste svoj talenat na najbolji mogući način. Takođe su im ukazali na to kako izgleda obrazovanje umetnika budućnosti i šta je ono što treba da traže od svog školovanja.

S nestrpljenjem očekujemo nova poznanstva i priče sa narednih destinacija Karavana lepih umetnosti i multimedija.