Konkurs za samostalne i grupne izložbe i projekte u Umetničkoj galeriji „Stara kapetanija”

/ / Konkursi / 17. 12. 2021.

Društvo likovnih i primenjenih umetnika Zemuna raspisalo je konkurs koji je namenjen za sve samostalne, autorske i grupne izložbe i projekte iz oblasti likovnih i primenjenih umetnosti za izlagačku sezonu 2022. godine.

Izložbe će biti postavljene u Umetničkoj galeriji „Stara kapetanija”, Zemun, Kej oslobođenja 8.

Konkurs je podeljen u tri kategorije

Konkurs je otvoren do 31. decembra 2021. i podeljen je u tri kategorije:

1. Klijanje – Sa željom da mlada generacija autora probije led i postane vidljivija na umetničkoj sceni Beograda, pozivamo studente završnih godina akademija i umetničkih škola, kao i one koji nemaju prethodnog izlagačkog iskustva, da prezentuju svoj rad. Poseban akcenat je stavljen na grupne izložbe kako bi se što veći broj ljudi uključio u celokupan proces realizacije. Ove izložbe i projekti biće realizovani uz mentorsku podršku kustoskog tima galerije.
  2. Rastalasavanje – U godinama pandemijskih izolacija okretanje prirodi i gradskim oazama u potrazi za unutrašnjim mirom postaju nasušna potreba, ali i korak ka otkrivanju zaboravljenih delova sebe. Međutim, mir ne dolazi bez talasanja, koje na početku ne biva udobno. Početno rastalasavanje budi zaboravljena pitanja naših suština i vuče poput velikih voda. Rastalasavanje je konkurs namenjen autorima i kustosima koji ispituju i preispituju sebe, prirodu i društvo i pronalaze kreativna rešenja kako da se iz ustalasalih stigne do mirnih voda.
  3. Isticanje – Isticanje nje, njenih potreba, kapaciteta, ograničenja, njenih borbi, intimnih i svakodnevnih značajna je okosnica savremenog društva. Konkurs je namenjen svim autorkama i autorima koji kroz svoj kreativan rad, posredno ili neposredno, elaboriraju pitanja ženskog položaja ili svog odnosa prema njemu.

Kako treba da izgleda prijava?

Konkursna prijava treba da sadrži:

1. podatke o autoru (ime i prezime, adresa, imejl i kontakt telefon) i profesionalnu umetničku biografiju;
2. idejnu koncepciju, opis umetničkog projekta sa kojim se konkuriše;
3. 10 fotografija radova planiranih za izložbu;
4. podatke o radovima (tehnika, dimenzije, godina nastanka);
5. spisak tehničke opreme potrebne za realizaciju izložbe.

Navedenu dokumentaciju (uredno raspoređenu) potrebno je dostaviti elektronskim putem na imejl-adresu galerija.s.kapetanija@gmail.com sa naznakom za koju se kategoriju konkuriše. Za više dokumentacije preporučujemo korišćenje platforme We-Transfer.

Nagrade:

Iznos naknade za realizaciju izložbe (11 izlagačkih dana):

• studenti – 15.000,00 din.;
  • članovi Društva likovnih i primenjenih umetnika Zemuna – 18.000,00 din.;
  • akademski umetnici, članovi ULUS-a i ULUPUDS-a – 20.000,00 din.;
  • drugi umetnici i autori – 24.000,00 din.

Izlagačima se preporučuje da za sve troškove realizacije izložbe (produkciju, opremanje, transport radova, putne i troškove boravka, tehničku pomoć, dizajn i realizaciju štampanog materijala) konkurišu kod nadležnih opštinskih, gradskih i republičkih fondova. O rezultatima konkursa svi prijavljeni biće obavešteni putem mejla do 15. januara 2022. godine. Izlagačka sezona u Umetničkoj galeriji „Stara kapetanija” počinje u martu 2022. godine.