Konkurs za sve studente likovnih umetnosti: „Izlažem prvi put”

/ / Konkursi / 3. 06. 2022.

Dom Jevrema Grujića u Beogradu objavio je konkurs za projekat „Izlažem prvi put”, koji je prošle godine imao svoju premijeru. Konkurs je namenjen studentima osnovnih studija umetnosti. Realizaciju konkursa podržao je Grad Beograd.

Kao zaštićeni spomenik kulture Grada Beograda i aktivan kulturni centar, Dom Jevrema Grujića je od otvaranja, 2015. godine, izlagao radove mladih koji su tek zakoračili u svet umetnosti. I ove godine želeli smo da se fokusiramo na studente osnovnih studija sa nekog od umetničkih fakulteta ili katedri koje se bave umetnošću, a jedini uslov je da do sada nisu izlagali svoje radove van (organizacije) fakulteta.

Konkurs je otvoren od 26. maja do 15. avgusta 2022. godine.

Prilika za mlade studente koji nisu nikada izlagali

Prijave treba da sadrže: osnovne podatke (ime i prezime / godište / godinu studija / univerzitet / fakultet / katedru), kratku biografiju (ne više od pola strane A4 formata)), PDF ili WeTransfer link (u okviru mejla) sa jednim radom ili maksimum pet radova kojima se kandidat prijavljuje na konkurs, te podatke o radu (naziv, tehnika, godina, dimenzija i nekoliko rečenica koje ga opisuju).
Prijave slati na imejl-adresu domjevremagrujica@gmail.com.

Učesnici konkursa dobiće potvrdu o prijemu prijave u roku od jednog dana, a ukoliko im kojim slučajem ne stigne, mogu pozvati na broj telefona: 011/40-73-612.

Prolećnim konkursom „Izlažem prvi put” Dom Jevrema Grujića pruža priliku mladim umetnicima da svoje radove predstave i izlože po prvi put i ujedno steknu iskustvo, koje će im biti od velikog značaja za dalje školovanje i rad.

Po završetku konkursa, u septembru će biti održana izložba na kojoj će biti predstavljeni mladi umetnici.

Prijavite se na konkurs i iskoristite ovu sjajnu priliku da vaše radove vidi šira publika.