Kreirajte idejno rešenje za plakat „365 DANA BEZ DUVANA”

/ / Konkursi / 8. 10. 2021.

Institut za zaštitu javnog zdravlja raspisao je konkurs za idejno rešenje plakata na temu: „365 DANA BEZ DUVANA”. Ovo je sjajna prilika da pokažete svu svoju kreativnost u kampanji čiji je cilj da ukaže na svu štetnost pušenja i prevenciju ove bolesti zavisnosti.

Konkurs je namenjen studentima umetničkih fakulteta u Republici Srbiji, a učestvovanje je besplatno. Rok za slanje radova je 20. novembar 2021. Stručni žiri će selektovati i oceniti radove. Najboljih 12 radova biće nagrađeni novčanim nagradama i zajedno sa radovima iz najužeg izbora korišćeni za izložbe, izradu promotivnih i zdravstvenovaspitnih materijala.

Prijavu za učešće na konkursu preuzmite na ovom linku.

Gde možete da nađete inspiraciju?

Od radova koji će biti nagrađeni očekuje se da istaknu prednosti nekorišćenja duvana i duvanskih/nikotinskih proizvoda za pojedinca i celokupno društvo. Takođe bi trebalo da istaknu potrebu da se živi u sredini bez duvana, kao i dobre strane društva u kojem se ne koriste duvanski proizvodi.

Ovde se pod duvanom i duvanskim proizvodima podrazumevaju klasične cigare, zagrevani duvanski proizvodi, nargile, kao i elektronske cigare.

Rad koji pošaljete trebalo bi da bude usmeren na neku od sledećih oblasti:

• prevencija otpočinjanja upotrebe duvana;
  • štetnost korišćenja nargila, sa posebnim naglaskom na mlade;
  • štetnost izloženosti duvanskom dimu iz okruženja i značaj zaštite stanovništva od izloženosti duvanskom dimu;
  • prestanak, tj. odvikavanje od upotrebe cigara i/ili drugih duvanskih proizvoda.

Detaljnije propozicije učešća na konkursu pogledajte OVDE.

Želimo vam mnogo sreće na konkursu!