Galerija Kulturnog centra „Laza Kostić” iz Sombora otvorila je konkurs za izlagačku delatnost

/ / Aktuelni konkursi, Vesti / 8. 11. 2023.

Kulturni centar „Laza Kostić” iz Sombora raspisuje konkurs za izbor izložbi (samostalne i grupne izložbe, autorske izložbe i umetnički projekti) koje će biti uvrštene u program Galerije u 2024. godini. Konkurs je raspisan i za izbor izložbi radova malog formata (do 100 cm x 100 cm), realizovanih u svim vidovima vizuelnog izražavanja (slika, crtež, grafika, fotografija, digitalna grafika, animacija, video-rad, instalacija, dizajn), koje će biti uvrštene u program Male galerije Kulturnog centra „Laza Kostić” u 2024. godini.

Pravo učešća na konkursu imaju:

• profesionalni umetnici koji su prošli proces umetničkog obrazovanja (akademije likovnih ili primenjenih umetnosti) i delovanja u kulturi i čije je delo, kroz angažman, doživelo umetničku verifikaciju;
  • u okviru konkursa za izbor izložbi koje će biti uvrštene u program Male galerije Kulturnog centra „Laza Kostić” posebna pažnja biće posvećena autorima koji su na početku umetničkog angažovanja, studentima osnovnih, master i doktorskih studija svih smerova likovnih i primenjenih akademija.

Uslovi konkursa

Zainteresovani umetnici podnose prijavu Galeriji Kulturnog centra „Laza Kostić”, na kojoj treba da popune:

• profesionalnu biografiju (do 700 karaktera) sa kontakt podacima (adresa, telefon, imejl-adresa);
  • sažetu koncepciju izložbe u pisanoj formi (do 800 karaktera);
  • reprodukcije radova sa informacijama o tehnici i dimenzijama radova (do 10
  • fotografija);
  • tehnički opis izložbe (do 500 karaktera):
  • napomenu za koji prostor konkurišu.

Konkurs je otvoren do 3. decembra 2023. godine. Naknadno poslate ili donete prijave neće biti uzete u razmatranje.

Prijave razmatra Stručni savet Galerije Kulturnog centra „Laza Kostić” u sledećem sastavu: Boris Lukić, akademski slikar; Tijana Kojić, akademska slikarka i docentkinja na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu; Mila Krstić Krasuljak, istoričarka umetnosti; Nebojša Vasić, akademski slikar; Danilo Vuksanović, slikar; Nikola Pejović, master učitelj i urednik programa u Kulturnom centru „Laza Kostić”, Slađana Dragičević Trošić, istoričarka umetnosti i urednica programa u Kulturnom centru „Laza Kostić”, i Vesna Šašić, direktorka Kulturnog centra „Laza Kostić”.

Stručni savet će o pristiglim radovima odlučivati do 20. decembra 2023. godine, a učesnici konkursa će biti informisani u pisanoj formi ili telefonom.

Konkursna dokumentacija se ne vraća.

Kulturni centar „Laza Kostić” obezbeđuje:

• galerijski prostor;
  • PR aktivnosti (objava izložbe putem pisanih i elektronskih medija, mejling-liste,
  • sajta i društvenih mreža Fejsbuk i Instagram);
  • dostupnu tehničku opremu;
  • koktel za otvaranje izložbe;
  • štampani materijal (kataloge, kater i plakat za izložbe u Galeriji i kataloge i plakat za izložbe u Maloj galeriji);
  • transport (na teritoriji Republike Srbije), prijem i postavku radova;
  • pakovanje radova po završetku izložbe.

Izlagač obezbeđuje:

• svu dodatnu opremu i tehničku podršku koju Kulturni centar „Laza Kostić” ne poseduje
  • putni trošak.

Popunjenu prijavu kandidati mogu predati lično, putem mejla ili dostaviti poštom na sledeću adresu: Galerija Kulturnog centra „Laza Kostić”, Laze Kostića 5, 25000 Sombor.

Kontakt:

sdragicevictrosic@kclazakostic.rs

025/412-583

Slađana Dragičević Trošić, urednica programa u Kulturnom centru „Laza Kostić”, +381 (0)61/15-40-312