„Likova krug” u izvođenju studenata druge godine studija glume

/ / Studenti, Vesti / 22. 01. 2024.

Studenti druge godine osnovnih studija glume će u ponedeljak, 22. januara, od 16 časova, izvesti predstavu „Likova krug” u Vežbaonici 203.

Ovu ispitnu predstavu pripremili su studenti u klasi profesora Hadži Nenada Maričića i asistenta Nikole Ugrinovića kao ispit u okviru druge godine osnovnih studija. Uloge u predstavi tumače:

• Lea Gracija Matejić;
  • Voja Milčić;
  • Mina Krstić;
  • Filip Nedeljković;
  • Jovana Trošić;
  • Nikola Sarmeš;
  • Zorana Pečurica;
  • Jelisaveta Timotijević;
  • Vladimir Mladenović.

„Likova krug”

Kako je tema druge godine studija glume LIK, studenti u trećem semestru, kroz monološku formu, počinju da ovladavaju tehnikama njegovog stvaranja, koristeći se svojim glumačkim – spoljašnjim i unutrašnjim sredstvima, bez pomoći kostima, rekvizita, maske i šminke. Njihov zadatak je da, kroz osam monologa, donesu paletu različitosti odabranih likova, isključivo svojim glumačkim izrazom.

Ovaj deo studija igra ključnu ulogu u razvoju budućih glumaca, jer im omogućava da steknu dublje razumevanje umetnosti transformacije i izražavanja likova na pozornici. Kroz ovu fazu studenti se podstiču da istraže svoj glumački potencijal i razvijaju svoj jedinstveni glumački izraz.

Dođite na ispitnu predstavu talentovane generacije studenata na FSU 22. januara, sa početkom u 16 časova. Molimo sve zainteresovane koji žele da dođu da se prijave ovde!