Na FSU održan ERASMUS+ info-dan o mogućnostima studentske mobilnosti

/ / Vesti / 19. 04. 2022.

Na Fakultetu savremenih umetnosti održan je ERASMUS+ info-dan posvećen mogućnostima studentske mobilnosti u okviru ERASMUS+ programa akademske razmene.

Tom prilikom studentima se obratio prodekan prof. dr Dragan Ćalović, koji im je pružio sve neophodne informacije u vezi sa predstojećim konkursom koji će biti raspisan za organizovanje studentske mobilnosti tokom zimskog semestra školske 2022/23. godine.

Beneficije studentske razmene

Profesor Ćalović upoznao je studente sa beneficijama studentske razmene, mogućnostima koje se nude studentima Fakulteta savremenih umetnosti i uslovima učešća u konkursu.

Fakultet savremenih umetnosti učesnik je ERASMUS+ projekta akademske razmene, čime je studentima ovog fakulteta otvorena mogućnost učešća u finansiranoj akademskoj studentskoj razmeni, odnosno imaće priliku da tokom studija na ovom fakultetu jedan semestar svog školovanja provedu u partnerskim visokoškolskim ustanovama u nekoj od zapadnoevropskih zemalja, proširujući svoja znanja, iskustva i jezičke sposobnosti.