Nagradni konkurs za idejno rešenje plakata na temu promocije zdravlja i zdravih stilova života

/ / Aktuelni konkursi, Konkursi / 7. 11. 2023.

Centar za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut” raspisuje nagradni konkurs za idejno rešenje plakata na temu promocije zdravlja i zdravih stilova života.

Pravo učešća imaju studenti umetničkih visokoškolskih ustanova. Učestvovanje je besplatno, a radovi se predaju pod šifrom.

Opis teme konkursa

Očekuje se da radovi koji učestvuju na konkursu istaknu prednosti zdravlja i zdravih stilova života kako za pojedinca, tako i za celokupno društvo.

Radovi mogu biti fokusirani na značaj očuvanja fizičkog i/ili mentalnog zdravlja, pravilne ishrane, fizičke aktivnosti, prevencije upotrebe psihoaktivnih supstanci (nikotina, alkohola, droge) i sl.

Takođe, poželjno je da radovi imaju stimulativni pristup kako bi istakli značaj zdravih stilova života, društvenog okruženja i/ili životne sredine za očuvanje zdravlja. Ne preporučuje se neposredno prikazivanje rizičnog ponašanja na plakatu.

Autori imaju slobodu da, ukoliko žele, pored grafičkog rešenja osmisle i slogan sa porukom koju njihov rad upućuje posmatraču. Rad može biti delo jednog autora ili grupe autora.

Propozicije konkursa

Kandidat može podneti samo jedan autorski rad u originalu (koji mora biti delo i vlasništvo učesnika). Crteži, skice, foto-kopije i plagijati neće biti prihvaćeni. Rad mora da odgovara temi, ne sme biti prethodno objavljivan, izlagan ili na bilo koji način publikovan i ne sme kršiti prava trećih lica.

Ne smeju se koristiti likovi poznatih ličnosti, dok je u slučaju da se koriste likovi bilo koje osobe potrebna njihova pisana i overena saglasnost da njihovi likovi mogu biti korišćeni bez ikakvog ograničenja u slučaju da rad bude nagrađen ili selektovan za izložbu.

Odabir žanra i autorski pristup potpuno su slobodni.

Podneti radovi treba da budu odštampani u formatu B2 (500 x 707 mm), u koloru.

Pored štampane verzije, dostavlja se i grafička priprema na CD-u ili USB-u prema instrukcijama koje možete naći u OVOM DOKUMENTU.

Prijemni formular preuzmite OVDE, a potrebno je popuniti i saglasnost za obradu podataka.

Rok za prijem radova je 20. novembar 2023. godine. Radovi koji budu poslati nakon ovog roka neće biti prihvaćeni.

Vredne nagrade za pobednike konkursa

Najbolji radovi biće novčano nagrađeni, i to:

• PRVA NAGRADA novčanim iznosom od 60.000 dinara;
  • DRUGA NAGRADA novčanim iznosom od 50.000 dinara;
  • TREĆA NAGRADA novčanim iznosom od 40.000 dinara;
  • 9 pratećih nagrada novčanim iznosom od po 15.000 dinara (9 x 15.000 dinara).

Učestvujte u nagradnom konkursu, pokažite svoj talenat i osvojte vredne nagrade.