Novi uspesi studenata ALUM-a

/ / Vesti / 15. 07. 2016.

Novi uspesi studenata ALUM-a

U sredu, 13. jula, studenti Akademije lepih umetnosti i multimedija odigrali su zapažene predstave „Simpatija i antipatija (Ženidba i udadba itd…)” i „Biti il’ ne biti” na uglednom međunarodnom festivalu „Novi tvrđava teatar” u Čortanovcima.

Studenti druge godine u klasi profesorke Vide Ognjenović i asistenta Ivana Bosiljčića, kao i diplomci u klasi profesora Božidara Đurovića i asistenta Hadži Nenada Maričića, pokazali su svoj talenat, ali i rezultate koje su postigli tokom protekle školske godine.

Čari igranja predstave na otvorenom

Festival „Novi tvrđava teatar” odigrava se u Vili Stanković u Čortanovcima, koja je izgrađena 1930. godine. Smeštena je u čortanovačkoj šumi, a arhitekta Dragiša Brašovan projektovao ju je u stilu srpskih srednjovekovnih dvoraca.

Pozornica na otvorenom, koja se nalazi u sklopu vile, daje posebnu čar predstavama koje se na njoj izvode i doprinosi opštem utisku publike.

Fotografija preuzeta sa oficijelnog sajta festivala „Novi tvrđava teatar”.
Igranje predstava u tako osobenom, autentičnom okruženju daje pozorišnom izrazu neki poseban ton.

Pokazalo se, naime, da je festival na otvorenom prostoru sasvim naročit festivalski žanr, a to teatarsko iskustvo je svojevrstan eksperiment u odnosu na ustaljena ograničenja scenske izražajnosti.

Vida Ognjenović, profesorka ALUM-a

Ahitektura, ambijent i lepo vreme doprineli su doživljaju predstava, a studenti su to umeli odlično da iskoriste i da još jednom zadive publiku svojim umećem.

Gledaoci oduševljeni predstavama

Nakon velikog aplauza glumci su sa scene otišli zadovoljni i puni elana, a publika je ostala pod veoma jakim utiskom.

Fotografija preuzeta sa oficijelnog sajta festivala „Novi tvrđava teatar”.

Reći bravo za doživljaj koji su nam sinoć priredili u Vili Stanković u Čortanovcima deluje malo. Strast, posvećenost, znanje, veština, a u isto vreme razigranost, poletnost, lakoća isijavali su iz njihovih reči, pokreta, emocija.

Biti, živeti, stvarati, kreirati, istrajati, voleti, samo su neke od lekcija koje su nam dali, zato imaju moj duboki naklon

Dušanka Popov, gledateljka

Sa ovakvim pohvalama glumci imaju još više motivacije i spremno kreću ka novim uspesima.

Više fotografija pogledajte u galeriji. Fotografije su preuzete sa oficijelnog sajta festivala „Novi tvrđava teatar”.