Održana izložba nastavnika i saradnika ITS-a „Digitalna multimedija: Prikaz i percepcija”

/ / Vesti / 1. 11. 2023.

Galerija FSU je u periodu od 3. do 13. oktobra bila otvorena za posetioce koji su mogli da vide radove čiji su kreatori nastavnici i saradnici ITS-a.

Autori ove izložbe su Vanja Stanković, Isidora Simić, Predrag Paunović, Marko Nikolić, Ana Stanković, Snježana Torbica Prvulj, Zorana Radosavljević, Maja Radulović Petrović i Jovana Tošić sa svojim radovima „Breaking News”, „Absinthium”, „Ponovo na filmu”, „Iznutra”, „Zima Voda Led”, „Imagination”, „Grad u vodi” i „Box Plug-in”.

Digitalne grafike, digitalne fotografije, video-radovi i radovi u kojima su primenjene kombinovane tehnike posetiocima su omogućili jedno kompletno multimedijalno iskustvo i zasigurno ostavili trag u njihovoj percepciji.

Svečano otvaranje proteklo je u sjajnoj atmosferi. Izložba je otvorena uz uvodnu reč kustoskinje galerije Irine Tomić, a pojedini autori imali su priliku i da daju izjavu za zvaničan video-prilog izložbe.

Galerija Fakulteta savremenih umetnosti predstavlja jedinstven prostor u kome umetnici mogu predstaviti svoje radove u najrazličitijim formama, bilo da je reč o digitalnoj grafici, video-radu ili instalaciji.

Ako želite da steknete detaljniji uvid u proteklu izložbu, možete pogledati katalog i fotografije iz naše galerije.