Održana konferencija Evropskog parlamenta mladih Srbije na FSU

/ / Vesti / 23. 03. 2023.

U petak, 3. marta, u prostorijama našeg fakulteta održana je konferencija Evropskog parlamenta mladih Srbije. Studenti su imali priliku da učestvuju na „sajmu prilika”, na kome su se predstavile nevladine organizacije iz celog Beograda.

Evropski parlament mladih Srbije je neprofitna omladinska organizacija koja se zalaže za neformalno obrazovanje i ohrabrivanje mladih da postanu aktivni, informisani i edukovani građani i članovi svojih lokalnih zajednica.

Deo je velike evropske mreže koja broji 40 nacionalnih komiteta iz skoro svih zemalja Evrope i koja svake godine organizuje preko 500 događaja na lokalnom, nacionalnom i međunarodnom nivou. Nacionalni komitet Evropskog parlamenta mladih Srbije je od 2006. godine organizovao preko 100 događaja sa volonterima, partnerima i učesnicima iz cele Evrope! Više o organizaciji možete saznati na sledećem linku.

Pogledajte atmosferu sa održane konferencije: