Otvoren konkurs za Devetu feminističku likovnu koloniju u Sićevu

/ / Konkursi / 15. 06. 2023.

Centar za devojke iz Niša objavio je konkurs za učešće na Devetoj feminističkoj likovnoj koloniji, koja će biti održana od 24. do 31. jula u Sićevu. Pravo učešća imaju sve umetnice starije od 20 godina.

Cilj organizovanja Feminističke likovne kolonije je da osnaži 10 mladih umetnica kako bi uključile feminističke teme u svoj rad, te da im omogući da zajedno stvaraju i međusobno se povežu, kao i da im obezbedi javni prostor u kojem će prezentovati svoju umetnost.

Žiri za izbor umetnica čine:

• Sanja Solunac – vizuelna umetnica i aktivistkinja;
  • Bojana Fuzinato – vizuelna umetnica i kustoskinja;
  • Tatjana Nikolić i Marija Virijević – koordinatorke Centra za devojke.

Tokom Feminističke likovne kolonije biće održan prateći program. Umetnicama su obezbeđeni:

• putni troškovi, koji će biti refundirani nakon dostavljanja putnih karata Centru za devojke (učesnicama koje dolaze iz drugih zemalja troškovi će biti refundirani do  završetka kolonije);
  • smeštaj (7 noćenja sa svim obrocima);
  • umetnički atelje i potreban materijal (formati papira su 100 x 70 cm / 50 x 70 cm);
  • zajednička izložba.

Neophodno je da sve učesnice Feminističke likovne kolonije potpišu ugovor o saradnji,  prihvate uslove pravilnika rada, da prilože tri rada nastala na koloniji i pročitaju „Rider”, koji će dobiti pre početka kolonije. Feminističku likovnu koloniju podržale su fondacije „Oak” i „Trag”.

Više o konkursu možete saznati na linku