Plaćena praksa u nemačkim kompanijama za studente i mlade diplomce

/ / Konkursi / 19. 10. 2022.

Ako privodite studije kraju ili ste ih nedavno završili, Program stipendija nemačke privrede preko Fondacije „Zoran Đinđić” je dobra prilika da svoje znanje primenite u praksi, i to u vodećim nemačkim kompanijama. Stipendije traju od tri do šest meseci i daju vam šansu da steknete profesionalno iskustvo u Nemačkoj.

U proteklih 19 godina, koliko se realizuje ovaj program, podržano je više od 940 studenata i mladih diplomaca tako što im je pružena prilika da dođu na plaćenu praksu, prošire svoja znanja i primene ih u realnom poslu.

Kako da se prijavite?

Sledeća generacija stipendista započeće praksu 1. jula 2023. godine. Sve što je potrebno je da se prijavite. Prijave su otvorene od 1. oktobra i trajaće sve do 16. novembra. Više o postupku prijavljivanja, kao i o uslovima za dobijanje stipendije, saznajte OVDE.

Onlajn-formular za prijavu popunite na OVOM LINKU.

Ko može da se prijavi?

Za ovu stipendiju možete konkurisati ukoliko ispunjavate sledeće uslove:

• student ste osnovnih akademskih studija, upisani najmanje u 5. semestar prilikom prijavljivanja, student master studija ili doktorand;
  • diplomirali ste nakon 1. januara 2022. godine;
  • nemate više od 28 godina;
  • odlično poznajete engleski i/ili nemački jezik.

Pored finansijske podrške, ovaj program vas sprovodi kroz sve organizacione i administrativne korake pre boravka u Nemačkoj i tokom njega.

Ukoliko želite da steknete iskustvo plaćene prakse u stranoj zemlji, prijavite se za Program stipendija nemačke privrede preko Fondacije „Zoran Đinđić”.