Pogledajte kako vežbaju studenti glume po povratku na fakultet

/ / Vesti / 27. 05. 2020.

Studenti Fakulteta savremenih umetnosti polako se vraćaju na fakultet. Obavljaju se konsultacije pred predstojeće ispitne rokove, i akcenat je na praktičnoj nastavi. Studenti su vredno radili za vreme vanrednog stanja i savladali gradivo preko online platforme za podršku učenju, ali su svi jedva dočekali da se vide i da ponovo svi budu na okupu.

Studenti prve godine glume u klasi profesora Miloša Đorđevića i Tadije Miletića iskoristili su priliku da u dvorištu fakulteta odrade praktični deo predavanja iz predmeta Tehnika glasa. Praktičnu nastavu držala je profesorka Agota Vitkai Kučera.

Ples, glas i dobra atmosfera

Ona je zajedno sa svojim studentima prelazila lekcije koje su bile aktuelne na online predavanjima. Vežbala se tehnika glasa, različiti tonaliteti. Studenti su to iskoristili da se što bolje pripreme za nastupajući ispitni rok.

U radu se jasno videlo koliko su studentima nedostajale njihove kolege u prethodnih nekoliko meseci, a vežbe su obilovale smehom i dobrom atmosferom, ali i ozbiljnim radom.

Pogledajte kako izgleda jedan čas predmeta Tehnika glasa na FSU.